Do piliera Starého mosta vrazila loď, zranila sa aj Slovenka

Lod dunaj
Zásah záchranárov pri transporte zranenej osoby z havarovanej výletnej lode, ktorá dnes ráno na Dunaji narazila do piliera Starého mosta. Bratislava, 22. máj 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 22. mája (WEBNOVINY) – Do piliera Starého mosta v Bratislave vo štvrtok ráno narazila loď.

Ako informovala hovorkyňa Divízie vnútrozemskej plavby Dopravného úradu Jana Vadkertyová, kolíziu osobnej kabínovej lode Swiss Diamond so štvrtým mostným pilierom Starého mosta nahlásili Dopravnému úradu o 8:50.

Obrazom: Do piliera Starého mosta narazila loď, hlásia zranených

Lekári Univerzitnej nemocnice v Bratislave ošetrili piatich pasažierov lode. Nikto zo zranených napokon nepotreboval hospitalizáciu. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Petra Stano Maťašovská.

„Štyri Španielky vo veku od 57 do 74 rokov utrpeli viaceré pomliaždeniny s podozrením na možné zlomeniny a iné vnútorné komplikácie. Vyšetrenia však tieto obavy napokon nepotvrdili a postačilo ambulantné ošetrenie,“ povedala Stano Maťašovská a dodala, že hospitalizácia nebola potrebná ani u 35-ročnej Slovenky, ktorá mala narazenú hrudnú chrbticu.

Do piliera Starého mosta narazila loď, hlásia zranených
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Pri nehode sa zranilo dokopy sedem ľudí, z toho šesť žien a jeden muž, uviedol hovorca záchranárov Boris Chmel. Ako dodal, cestujúci mali ľahké poranenia, zväčša išlo o odreniny a povrchové poranenia rúk, nôh či hlavy.

Hasiči na miesto vyslali jedno vozidlo so šiestimi zasahujúcimi hasičmi a hasičskú loď s tromi príslušníkmi. Loď, ktorá narazila do piliera, ukotvili v osobnom prístave. Bližšie informácie o príčine zrážky zatiaľ Divízia vnútrozemskej plavby Dopravného úradu nemôže poskytnúť, uviedla hovorkyňa Jana Vadkertyová.

Inšpektori Dopravného úradu urobili potrebné vyšetrovacie úkony, no presné príčiny nehody lode budú ďalej vyšetrovať. Osobnú loď z bezpečnostných dôvodov presunú do lodenice osobného prístavu, kde by ju mali opraviť. Potopenie jej nehrozí, informovala Vadkertyová.

Do piliera Starého mosta narazila loď, hlásia zranených
Foto: SITA/Jozef Jakubčo
MS v hokeji  sutaze
Foto: Webnoviny.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Stano Maťašovská