Do semifinále postúpil Miro Bruise Žilka

Bruise Talent
Bruis sa už predviedol v talentových šou v Nemecku aj Británii Foto: www.europa2.sk

BRATISLAVA, 23. septembra (WEBNOVINY) – Zo šestice talentov diváci do semifinále posunuli fenomenálneho Mira Bruisa Žilku. Tridsaťjedenročný tanečník sa vo výberovom kole v divadle zúčastnil i napriek zraneniu. Dva týždne pred castingom mu totiž počas tréningu vyskočilo jabĺčko.

Zranené koleno ho však nezastavilo. „Upravil som si choreografiu tak, aby som ho príliš nenamáhal a trénoval som ďalej.“ Na pódium sa odvážne postavil s nohou v gipse a napriek handicapu napokon zožal standing ovation. „Ja som si myslela, že bandáž je súčasťou vystúpenia,“ podotkla Lucie Bílá.

Talentové súťaže nie sú pre tanečníka žiadnou novinkou. V roku 2008 sa mu podarilo so skupinou Old School Brothers vyhrať slovenskú verziu Talentu, o tri roky neskôr sa ako sólový tanečník predviedol vo finále nemeckého Das Supertalent a jednohlasné „áno“ si vypočul aj od štyroch porotcov Britain’s Got Talent, vrátane obávaného Simona Cowella.

Bruise priznal, že ho účasť v talentových šou nesmierne baví. „Tanec je môj životný štýl. Som rád, že takéto súťaže existujú. Môžem aspoň ľuďom ukázať, kam som sa posunul, čo nové som natrénoval,“ povedal v štúdiu. I keď už s podobnými súťažami skúsenosť má, počas rozhodnutia mu podľa vlastných slov takmer vyskočilo srdce z hrude.

Nádej umiera posledná

Svojím talentom Bruise doslova zatienil ostatných päť súťažiacich v štúdiu. Tí, čo nepostúpili, však nemusia zatiaľ hádzať flintu do žita. Tohtoročné pravidlá hovoria jasne: deväť semifinalistov vyberajú diváci, deväť porota.

Prekvapenie večera

Prekvapením večera bol komediant David Hazlík. Do tejto chvíle nik netuší, či David prišiel predviesť tanec alebo stand up šou. Pohybovo priemerne zdatný chlapec z Hradca Králové totiž svojím nenúteným humorom rozosmial celé divadlo. „Výborná stand up. Takto to má vyzerať,“ povedal Leoš. Aký bol skutočný zámer súťažiaceho, zatiaľ nik netuší. Do štúdia sa v sobotu nedostavil kvôli odstávke vlaku, moderátori sa telefonicky spojili iba s jeho mamou. Na postup však napriek tomu viacerí Davidovi konkurenti tipovali práve jeho.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucie Bílá
Firmy a inštitúcie TV JOJ