Do slovenských kín mieri česko-slovenský triler Kandidát

Premiéra filmu bola 8. októbra v Bratislave
Tvorcovia filmu Kandidát počas premiéry. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) – V Cinema City v priestoroch bratislavského Auparku sa v utorok večer uskutočnila slávnostná premiéra nového česko-slovenského filmu Kandidát režiséra Jonáša Karáska.

Do kinodistribúcie sa snímka dostane vo štvrtok 10. októbra.

Na premiére sa okrem režiséra zúčastnili aj viacerí členovia hereckého obsadenia, štábu a tiež rapper Vec, ktorý sa postaral o titulnú skladbu.

Obrazom: Premiéra filmu Kandidát

Triler Kandidát s prvkami čiernej komédie vznikol na motívy knihy Kandidát – Denníky z odpočúvania (2012) od Maroša Hečka a Michala Havrana, ktorí sa spoločne s Petrom Balkom postarali aj o scenár.

V snímke si zahrali Marek Majeský, Michal Dlouhý, Michal Kubovčík, Monika Hilmerová, Roman Luknár, Pavel Nový, Milan Chalmovský, Ján Jackuliak, Pavel Slabý, Lukáš Pelč, Dušan Vicen a tiež spomínaný Michal Havran.

Titulná skladba filmu Kandidát

Dej filmu sa odohráva na Slovensku počas dvoch mesiacov pred prezidentskými voľbami. Majiteľ reklamnej agentúry Adam Lambert (Marek Majeský) sa rozhodne urobiť kampaň pre nezávislého kandidáta z ľudu Petra Potôňa (Michal Havran), pričom na stretnutí šéfov agentúr v reklamnom klube sa staví o celý svoj majetok, že z neho urobí prezidenta.

Premiéra filmu bola 8. októbra v Bratislave
Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Počas kampane ho sledujú a odpočúvajú petržalský hacker Blonďáčik (Michal Kubovčík) a Čech Jazva (Michal Dlouhý), ktorí však nevedia, že na túto prácu si ich objednala Lambertova manželka.

Oficiálny trailer filmu Kandidát

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam LambertMichal HavranRoman Luknár