Do štrajku v Banskobystrickom kraji vstúpilo 14 škôl

Štrajk učiteľov
Plagát informujúci o štrajku učiteľov na vchodových dverách zatvoreného Gymnázia Metodova v prvý deň neobmedzeného štrajku učiteľov. Bratislava, 25. január 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BANSKÁ BYSTRICA 25. januára (WebNoviny.sk) – Do štrajku v Banskobystrickom kraji vstúpilo 14 škôl, sedem je zavretých úplne a ďalších sedem pracuje v obmedzenom režime, čo znamená, že čiastočne môže prebiehať výučba, napríklad praktických predmetov. Informovala o tom hovorkyňa predsedu kraja Michaela Piliarová. Banskobystrický samosprávny kraj má v zriaďovateľskej pôsobnosti 60 stredných škôl.

V Banskej Bystrici vstúpilo do štrajku päť z jedenástich základných škôl (ZŠ), ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Ako uviedla hovorkyňa primátora Zdenka Sekerešová, v niektorých štrajkujúcich školách sú v prevádzke jedálne. Od utorka budú v štrajku len štyri školy.

Obrazom: Štrajk učiteľov

ZŠ Spojová prejde do núdzového režimu, žiaci budú mať znížený počet vyučovacích hodín a školský klub bude otvorený do 15:00. ZŠ Ďumbierska ostáva v štrajku, ale aj tu bude fungovať školský klub. „Mestské Centrum voľného času Havranské ostáva v plnej prevádzke, poskytuje svoje služby podľa pravidelného rozvrhu. Otvorené ostali aj všetky materské školy, ktoré zastrešuje mesto,“ doplnila Sekerešová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRVláda SR