Do Sýrie pricestovali ruskí poslanci, stretnú sa s Asadom

Sýria
Foto: SITA/AP

Lázikíja 23. októbra (WebNoviny.sk) – Delegácia poslancov ruského parlamentu pricestovala dnes do Sýrie, kde sa má stretnúť so sýrskym prezidentom Bašárom Asadom a ďalšími poprednými predstaviteľmi tejto blízkovýchodnej krajiny. Informovala o tom agentúra AP.

Ruské médiá zdôrazňujú humanitárne dôvody tejto návštevy. Podľa agentúry TASS poslanci z oboch komôr ruského parlamentu priviezli do Sýrie približne tri tony pomoci pre tamojšie deti. Má ísť hlavne o detskú výživu určenú pre sirotince a deti zabitých sýrskych vojakov.

Delegáciu tvoria členovia Štátnej dumy – komunistickí poslanci Alexandr Juščenko a Sergej Gavrilov – a tiež Dmitrij Sablin, ktorý v hornej komore ruského parlamentu zastupuje vládnu stranu Jednotné Rusko. Súčasťou niekoľkodňovej návštevy má byť aj stretnutie s najvyšším muftim Sýrie.

Rusko, ktoré je tradičným spojencom Asadovho režimu, podniká od 30. septembra nálety na pozície protivládnych povstalcov v Sýrii. V utorok prezident Asad absolvoval vopred neohlásenú návštevu Moskvy, počas ktorej poďakoval za podporu šéfovi Kremľa Vladimirovi Putinovi.

O riešení konfliktu v Sýrii dnes rokujú vo Viedni ministri zahraničných vecí USA, Saudskej Arábie a Turecka.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom