Do Trenčína sa vracia skúsený obranca Richard Pavlikovský

Hokej_ilustracne
Foto: SITA

TRENČÍN 27. júla (WEBNOVINY) – Po dlhých pätnástich rokoch sa do extraligovej Dukly Trenčín vrátil skúsený obranca Richard Pavlikovský, pre ktorého boli „vojaci“ prvou voľbou.

Štyridsaťročný rodák z Ilavy, ktorý hokejovo vyrastal v Dubnici nad Váhom, počas spomenutého časového úseku hral v Česku, Švédsku aj Nemecku.

Chce byť blízko domova

Pocity sú parádne. Môj návrat vyplynul z viacerých vecí. Z dôvodu rodinných záležitostí musím byť blízko domova, už aj tá kariéra sa chýli ku koncu, čaká ma ešte možno jedna alebo dve sezóny. Malý mi ide do škôlky, tieto všetky veci nahrávajú návratu domov. Okolnosťami som bol dotlačený, že musím byť blízko domova a Dukla bola prvá voľba. S jej funkcionármi sme už niekoľko rokov boli v kontakte, teraz sme sa dohodli,“ cituje Richarda Pavlikovského oficiálny web trenčianskej Dukly.

Cieľom je posúvať mladších

V tímovej kabíne má miesto vedľa ďalšieho hokejového „pardála“ Róberta Petrovického, dovedna majú 81 rokov. „Tie roky znamenajú aj skúsenosti, takže pokiaľ to bude fungovať, budeme vedieť niečo odovzdať mladším a posunúť aj ich niekam. Mohlo by to fungovať. To musí byť aj našou úlohou. Osemdesiat rokov je dosť, ale na druhej strane by to mohlo aj veľa znamenať,“ myslí si Richard Pavlikovský, ktorý si uvedomuje svoju úlohu v mužstve.

Urobím maximum pre to, aby som pomohol mužstvu. Musím si nájsť miesto a robiť to, čo bude potrebné. Našou úlohou je dať dokopy fungujúci tím, aby to neboli len individuality. Pre každého hráča platí, že nemôže robiť len to, čo má rád, ale aj také veci, ktoré mu možno nevoňajú, ale sú pre mužstvo potrebné,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HK Dukla Trenčín