Do Vancouveru aj ďalší Slováci v rôznych funkciách

Vancouver
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. januára (WEBNOVINY) – Okrem 141 členov oficiálnej výpravy sa na zimných olympijských hrách vo Vancouveri v pozícii rozhodcov či funkcionárov medzinárodných športových federácií zúčastnia aj ďalší desiati Slováci. Najväčšie zastúpenie v rozhodcovskom zbore bude mať Slovensko v krasokorčuliarskych súťažiach. Hlavným arbitrom súťaže mužov, ktorá bude patriť medzi vrcholy nadchádzajúceho olympijského programu, bude podľa oficiálnej publikácie Slovenského olympijského výboru (SOV) Who is Who Igor Prokop. Do rozhodcovského panelu mužskej krasokorčuliarskej sa dostala aj Lenka Bohunická, medzi arbitrami ženských bojov o olympijské kovy bude Alan Böhm. Ako technická špecialistka Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) pocestuje do Vancouveru Zuzana Začková.

V mužskom hokejovom turnaji, ktorý bude v rámci ZOH 2010 asi najsledovanejší, budú rozhodovať ako hlavný Peter Ország a ako čiarový Milan Novák. Z pozície člena exekutívy Medzinárodnej hokejovej federácie a predsedu jej komisie rozhodcov by v Britskej Kolumbii nemal chýbať ani prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Juraj Široký. Vzhľadom na svoj post členky výkonného výboru Medzinárodnej sánkarskej federácie (FIL) nebude na olympijskom vrchole absentovať ani Mária Jasenčáková, v minulosti aktívna účastníčka piatich zimných olympiád.

V medzinárodných olympijských športových federáciách funkčne najvyššie postavený Slovák – viceprezident Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) pre médiá Ivor Lehoťan – bude na ZOH 2010 aj členom odvolacej jury pre biatlonové súťaže. Členkou jury pre preteky žien v alpskom lyžovaní bude Jana Palovičová.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj ŠirokýMária JasenčákováMilan NovákPeter Ország