Dôchodcov idú okradnúť o 280 miliónov eur, je to koalícia klamárov a podvodníkov, kritizuje Fico

Robert Fico
Predseda strany SMER-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Koalícia klamárov a podvodníkov ide podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica obrať ľudí o obrovské peniaze.

Šéf opozičnej strany tak na stredajšej tlačovej besede reagoval na zámer vládnej koalície vyplatiť trináste dôchodky v nižšej sume, ako predpokladá platný zákon.

Podvod na dôchodcoch

Upozornil na to, že všetci starobní penzisti mali na konci tohto roka dostať 460-eurový trinásty dôchodok, na čo sa malo vynaložiť 580 miliónov eur. „Boli na to peniaze a bolo to pripravené,“ tvrdí Fico.

Vláda však plánuje na trináste penzie vynaložiť 300 miliónov eur, pričom trináste dôchodky majú byť vo výške od 50 eur do 300 eur. „Okrádajú dôchodcov o 280 miliónov eur,“ povedal Fico.

Podľa neho ide o faktické zrušenie trinásteho dôchodku. „Vracajú sa k inštitútu vianočného príspevku a idú ho transformovať na smiešne sumy,“ tvrdí Fico. Krok vlády označil za podvod na dôchodcoch. „Je to jeden veľký odžub,“ zdôraznil.

Zrušenie obedov zadarmo

Predseda strany Smer-SD kritizuje aj zámer vlády zrušiť obedy zadarmo na materských a základných školách a toto opatrenie nahradiť dvojnásobným daňovým bonusom pre deti až do 15 rokov veku.

Podľa Fica nešlo len o ekonomické opatrenie, ale aj o to, aby mali deti prístup jednu teplému jedlu denne. „Deti budú chodiť do bufetov a budú si kupovať nezdravé nápoje,“ tvrdí Fico.

Zavedenie obedov zadarmo považuje za správne opatrenie. „Je to útok na sociálny štát,“ povedal Fico.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico