Dôchodkyňa kričala o pomoc z posledných síl, zachránili ju privolaní policajti

Polícia,
Starenka ležala na zemi a zúfalo volala o pomoc. Foto: www.facebook.com

Policajti z Bánoviec nad Bebravou zachránili život 87-ročnej starenke z Dolných Naštíc (okres Bánovce n/Bebravou). Ženu našli vďaka spolupráci so starostkou v byte kričiac o pomoc. Vysilená dôchodkyňa skončila v nemocnici.

Ako informuje trenčianska polícia na svojej sociálnej sieti, na obvodnom oddelení v Bánovciach prijali naliehavý telefonát od starostky obce Dolné Naštice Ľubomíry Kasalovej. Tá uviedla, že bola skontrolovať staršiu obyvateľku obce, ktorá nezdvíha synovi telefón a z jej obydlia je počuť volanie o pomoc. „Policajti išli toto oznámenie okamžite preveriť. Cez okno spozorovali na zemi ležiacu staršiu ženu, ktorá sa nehýbala a zúfalo kričala o pomoc,“ uviedla polícia.

Keďže bol ohrozený život a zdravie obyvateľky bytu, policajti v zmysle zákona využili oprávnenie na otvorenie bytu. „V kuchyni na podlahe našli úplne vyčerpanú 87-ročnú starenku. Okamžite privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ju odviezla do Fakultnej nemocnice v Trenčíne,“ informovala polícia s tým, že jej zranenia si vyžiadali hospitalizáciu.

„Vďaka spolupráci pani starostky, ktorá komunikovala so synom zranenej ženy, a jej okamžitej reakcii sa starenku policajtom podarilo včas zachrániť a odovzdať do opatery lekárov,“ dodala trenčianska polícia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR