Dôchodkyňa rozstrihala milión eur, aby sa nedostal k dedičom

Peniaze
Foto: ilustračné, Thinkstock

VIEDEŇ 6. novembra (WebNoviny.sk) – Platidlá v hodnote 950.000 eur znehodnotila 85-ročná rakúska dôchodkyňa s evidentným zámerom spraviť napriek svojim dedičom. Informoval o tom spravodajský portál thelocal.at.

Podľa prokuratúry nemenovaná žena rozstrihala platidlá a vkladné knižky na drobné kúsky, ktoré našli na jej posteli po tom, ako dôchodkyňa zomrela v dome pre seniorov. O prípade ako prvý informoval rakúsky denník Kurier.

Prokurátor Erich Habitzl oznámil, že príbuzným v tejto veci nemôže nijako pomôcť, keďže poškodenie peňazí vo vlastníctve zosnulej ženy nespadá pod trestné záležitosti, preto nie je možné začať akékoľvek vyšetrovanie.

Pozostalí napokon nevyjdú naprázdno. Rakúska centrálna banka (ÖNB) totiž uviedla, že v tomto prípade všetku hotovosť nahradí.

„Ak dedičia disponujú iba zdrapmi peňazí, ktorých pôvod sa dá dokázať, potom samozrejme môže byť hotovosť nahradená. Ak by sme tieto peniaze nevyplatili, potrestali by sme tých nesprávnych ľudí,“ uviedol predstaviteľ banky pre Kurier.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom