Doklady na polícii si pred Veľkou nocou nevybavíte, zavreté budú aj klientske centrá

Klientske centrum
Foto: SITA/Dušan Hein
  • aktualizované 7. apríla, 14:31

Klientske centrá, oddelenia dokladov a dopravné inšpektoráty Ministerstva vnútra SR budú v stredu a vo štvrtok, teda 8. a 9. apríla, zatvorené. Ako agentúru SITA informoval tlačový odbor rezortu, úradné hodiny sa v rámci celej SR rušia pre rozhodnutie vlády o rozšírení núdzového stavu. Zároveň je zakázaný vstup do priestorov týchto pracovísk.

Zmeny sa týkajú aj stránkových hodín na stránkových pracoviskách na všetkých oddeleniach cudzineckej polície PZ. Od stredy 8. apríla do utorka 14. apríla budú pre verejnosť zatvorené.

Od stredy 15. apríla bude prevádzka stránkových pracovísk jednotlivých oddelení cudzineckej polície PZ fungovať v obmedzenom režime tak, ako doteraz, v pondelok a piatok od 8:00 do 13:00 a v stredu od 12:00 do 17:00.

Vláda v pondelok 6. apríla schválila návrh na rozšírenie opatrení núdzového stavu a následne o tom na tlačovej konferencii informoval predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO).

Viac o téme: Koronavírus

Sloboda pohybu a pobytu sa obmedzí od 8. apríla 0:00 hod do 13. apríla 23:59 hod. Obmedzenie sa nevzťahuje na cestu do a zo zamestnania a cestu na výkon podnikateľskej činnosti.

Netýka sa tiež cesty za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb. Ide napríklad o nákup potravín, liekov a zdravotníckych prostriedkov, hygienického tovaru, kozmetiky a iného drogériového tovaru, krmív a ďalších potrieb pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti, zabezpečenie starostlivosti o domáce zvieratá, doplnenie pohonných hmôt.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPZ Policajný zbor SR