Dokument o meste podvodníkov a pasákov pobúril vedenie Prahy

Praha scamcity
Záber z dokumentu Scam City o Prahe. Foto: Youtube

PRAHA 12. októbra (WEBNOVINY) – Vedenie českého hlavného mesta Praha žiada ospravedlnenie od americkej televíznej spoločnosti National Geographic za jej dokument, v ktorom Prahu vykreslili ako mesto zločincov a podvodníkov.

Na minulý rok odvysielaný dokument Mesto podvodov (Scam City) tento týždeň upozornil denník Právo, no pražská polícia údajne už na druhý deň po zverejnení začala s vyšetrovaním zobrazovaných udalostí.

Zistila však, že vraj ide o komplot dohodnutých a zinscenovaných výstupov.

Kriminalisti sa následne obrátili na pražského zástupcu spoločnosti National Geographic a požadovali vysvetlenie od reportéra Connora Woodmana, ktorý dokument natočil. Nikto sa však neozval. Pražskí kriminalisti preto zvažujú obrátenie sa na Interpol so žiadosťou o sprostredkovanie výsluchu novinára.

„My chceme v prvej fáze vyzvať zástupcu National Geographic na území Českej republiky, aby nám celu tú manipulujúcu reportáž, ktorá očierňuje Prahu, vysvetlil a budeme požadovať ospravedlnenie vo forme náhradnej reportáže, ktorá by tú záležitosť uviedla na pravú mieru,“ povedal v piatok portálu českého denníka Mladá Fronta Dnes vedúci legislatívnej sekcie mesta Prahy Lukáš Manhart na margo dokumentu. Ten zobrazuje okradnutie zahraničného turistu taxikárom, vyhrážky a bitku od pasáka či pouličný nákup jedlej sódy namiesto ponúkaného kokaínu. Materiál je dostupný aj na známom videoportáli YouTube.

Video: Dokument Scam City – Prague

https://youtube.com/watch?v=1C7WilUoH1Q

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom