Dolár v pondelok zostával v blízkosti nedávnych miním

Dolár, peniaze
Nová stodolárová bankovka, ktorú dávajú do obehu v USA. Foto: SITA/AP

LONDÝN 28. októbra (WEBNOVINY) – Americký dolár v pondelok zostával pod tlakom očakávaní, že centrálna banka v USA zotrvá pri extrémne voľnej menovej politike.

Väčšina investorov podľa agentúry Reuters predpokladá, že program, v rámci ktorého Federálny rezervný systém (Fed) sťahuje každý mesiac z trhu dlhopisy v objeme 85 mld. USD, bude pokračovať bez zmeny aspoň do marca budúceho roka.

Dvojdňové zasadnutie výboru Fed-u pre menovú politiku sa začína v utorok.

Dopyt po eure brzdili aktuálne údaje vrátane výsledkov prieskumu podnikateľskej dôvery v Nemecku, ktoré minulý týždeň naznačili, že silná spoločná mena môže brzdiť krehké zotavenie ekonomiky menovej únie.

Dolárový index sa pohyboval na úrovni 79,176 bodu, čo bolo neďaleko piatkového deväťmesačného minima. Dolár voči jenu posilnil o 0,2 % na 97,60 JPY/USD. Euro oproti doláru sa obchodovalo na úrovni 1,3810 USD/EUR.

Česká koruna v pondelok oslabila. Po víkendových voľbách v Českej republike sa totiž v krajine očakávajú problémové rokovania o vytvorení vládnej koalície. Poľský zlotý a maďarský forint oproti euru posilnili. Koruna si do 15:26 SEČ odpísala 0,07 % a klesla na 25,711 CZK/EUR, zlotý posilnil o 0,06 % na 4,180 PLN/EUR a forint vzrástol o 0,02 % na 292,160 HUF/EUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom