Dolár voči jenu prešľapoval na mieste, euro oslabilo

Peniaze, euro, dolar
Foto: ilustračné, SITA/AP

LONDÝN 24. júla (WEBNOVINY) – Mierne oslabenie nemeckého zloženého indexu nákupných manažérov (PMI) v piatok viedlo k poklesu eura oproti doláru o 0,3 percenta.

Piatkové oslabenie spoločnej európskej meny však nasledovalo po tom, ako vo štvrtok prvýkrát po viac ako týždni voči doláru stúpla nad úroveň 1,1 USD/EUR. Hlavným trendom počas tohto týždňa totiž bolo zastavenie rastu dolára, čo opäť vyvolalo otázku, ako rýchlo ešte môže americká mena posilňovať.

Po zverejnení údajov o júlových hodnotách PMI Nemecka a eurozóny euro v piatok oproti doláru oslabilo na 1,0942 USD/EUR. Dolár voči jenu prešľapoval na mieste a kurz zostával na úrovni 123,92 JPY/USD. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, však vďaka oslabeniu eura stúpol o 0,3 percenta.

Stredoeurópske meny oproti euru mierne oslabili. Poľský zlotý si odpísal 0,29 percenta a klesol na úroveň 4,128 PLN//EUR. Hodnota maďarského forintu sa znížila o 0,19 percenta na 311,050 HUF/EUR. Česká koruna tiež mierne oslabila, a to o 0,04 percenta na 27,049 CZK/EUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom