Dolár voči spoločnej európskej mene mierne klesol

Dolar
Foto: SITA/AP

LONDÝN 7. augusta (WEBNOVINY) – Dolár oproti euru v piatok počas ranného európskeho obchodovania oslabil o necelých 0,1 percenta na úroveň 1,0935 USD/EUR.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, sa však v porovnaní s predchádzajúcim obchodovacím dňom nezmenil a nachádzal sa na úrovni 97,791 bodu. Napriek oslabeniu počas ranného európskeho obchodovania bol dolár voči euru od začiatku týždňa stále o približne pol percenta silnejší.

Švajčiarsky frank oproti spoločnej európskej mene v piatok klesol o ďalších 0,2 percenta a dostal sa na päťmesačné minimum. Reagoval tak na správu, ktorá ukázala, že devízové rezervy Švajčiarska stúpli na rekordné maximum. Rastúce devízové rezervy krajiny totiž naznačujú, že intenzita intervencií švajčiarskej centrálnej banky proti sile franku stúpa.

Na stredoeurópskych devízových trhoch do 15:27 SELČ oslabila česká koruna o 0,01 percenta na 27,028 CZK/EUR. Maďarský forint posilnil o 0,12 percenta na 311,100 HUF/EUR a poľský zlotý o 0,22 percenta na 4,190 PLN/EUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom