Dolárový index v stredu stagnoval

Dolar, euro
Foto: SITA

LONDÝN 4. septembra (WEBNOVINY) – Dolárový index v stredu stagnoval v blízkosti nedávnych šesťtýždňových maxím, keď údaje z ekonomiky podporili očakávania, že americká centrálna banka začne čoskoro utlmovať stimulačné opatrenia.

K dopytu po americkej mene ako bezpečnej investícii podľa niektorých analytikov prispela aj neistota sprevádzajúca možnosť vojenského zásahu USA v Sýrii.

Aktivita v spracovateľskom priemysle USA minulý mesiac zrýchlia rast na vyše dvojročné maximum. To zvyšuje šance, že Federálny rezervný systém oznámi začiatok ústupu od podporných opatrení už na svojom zasadnutí v druhej polovici septembra.

Spoločnú európsku menu podporila správa agentúry Markit, podľa ktorej objednávky v súkromnom sektore eurozóny v auguste vzrástli prvýkrát od júla 2011. Dolárový index klesol o 0,1 % na 82,297 bodu. Euro voči doláru posilnilo o 0,1 % na 1,3182 USD/EUR a dolár oproti jenu stagnoval na hodnote 99,55 JPY/USD.

Stredoeurópske meny v stredu posilnili. Poľský zlotý si svoje zisky udržal po tom, ako centrálna banka krajiny ponechala úrokové sadzby na rekordnom minime. Maďarská ekonomika v druhom kvartáli medziročne posilnila o 0,5 %, čo forintu pomohlo opätovne získať pôdu pod nohami, ktorú stratil v závere predošlého obchodovacieho dňa. Do 12:56 SEČ zlotý stúpol o 0,35 % na 4,258 PLN/EUR, forint vzrástol o 0,47 % na 300,800 HUF/EUR a česká koruna tiež posilnila, a to o 0,12 % na 25,760 CZK/EUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom