Dolce & Gabbana nasrdili Eltona Johna slovami o jeho ďetoch

Elton John
Foto: SITA/ AP

BRATISLAVA 16. marca (WEBNOVINY) – Britský hudobník Elton John vyzval na bojkot talianskej módnej značky Dolce & Gabbana. Spravil tak po tom, čo jej zakladatelia Domenico Dolce a Stefano Gabbana v rozhovore pre taliansky magazín Panorama povedali, že nesúhlasia s umelým oplodnením a adopciami detí homosexuálnymi pármi. K bojkotu sa už pridalo viacero známych osobností ako napríklad Ricky Martin, Martina Navrátilová, Al Roker či Courtney Love.

Gabbana nazval Johna fašistom

„Sme proti tomu, aby si homosexuáli mohli adoptovať deti. Jediná rodina je tá tradičná. Žiadne chemické potomstvo a prenajaté maternice. Život plynie prirodzene, to sú veci, ktoré by sa nemali meniť,“ uviedli návrhári, ktorí sú sami homosexuáli. „Narodili ste sa matke a otcovi, alebo aspoň tak by to malo byť. Chemické deti sú pre mňa syntetické deti. Prenajatá maternica, spermie vybraté z katalógu,“ dodal Dolce. Na tieto výroky zareagoval 67-ročný John, ktorý s manželom Davidom Furnishom vychováva dve deti počaté prostredníctvom umelého oplodnenia.

Video: Elton John – I’m Still Standing

„Ako sa opovažujete nazvať moje prekrásne deti syntetickými. Môžete sa hanbiť, že ste tými vašimi odsudzujúcimi prstami pohrozili umelému oplodneniu – zázraku, ktorý umožnil tisícom milujúcich ľudí, heterosexuálom aj homosexuálom, splniť si svoj sen mať deti. Vaše archaické zmýšľanie je zastarané, presne ako vaše oblečenie. Už si nikdy neoblečiem Dolce & Gabbana,“ vyhlásil hudobník. Gabbana následne prostredníctvom služby Instagram nazval Johna fašistom, pričom sa odvolával na slobodu prejavu. Tieto výroky však neskôr zmazal.

Dolce a Gabbana na kritiku zareagovali

Domenico Dolce a Stefano Gabbana sa nenechali a na kritiku zo strany britského hudobníka zareagovali. „Pevne veríme v demokraciu a základný princíp slobody prejavu, ktorý ju podporuje. Hovorili sme o tom, ako vnímame realitu my, ale našim úmyslom nikdy nebolo kritizovať rozhodnutia iných ľudí. Veríme v slobodu a lásku,“ uviedol v reakcii na hudobníkovu kritiku 52-ročný Gabbana.

„Som Sicílčan a vyrastal som v tradičnej rodine tvorenej matkou, otcom a deťmi. Som si veľmi dobre vedomý, že existujú aj iné typy rodín a že sú rovnako legitímne ako tá, ktorú poznám ja. Ale z mojej osobnej skúsenosti mala rodina iné zloženie. Tam som spoznal hodnoty lásky a rodiny. To je realita, v ktorej som vyrastal, ale to neznamená, že nemám pochopenie aj pre iné typy rodín. Hovoril som o mojom osobnom názore, bez toho aby som súdil výber a rozhodnutia iných ľudí,“ dodal Dolce.

Informácie pochádzajú z webstránky www.telegraph.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Courtney LoveElton JohnMartina NavrátilováRicky Martin