Dolnokubínski mestskí policajti budú hliadkovať so štátnymi

Polícia

DOLNÝ KUBÍN 2. decembra (WEBNOVINY) – Dolnokubínski mestskí a štátni policajti budú po meste hliadkovať spoločne.

V Žilinskom kraji ide pritom o prvú takúto zmluvnú spoluprácu mestskej a štátnej polície pri ochrane verejného poriadku.

Veľa si sľubujeme od preventívnych aktivít a tiež od spoločných hliadok pri udržiavaní verejného poriadku na Hviezdoslavovom námestí a v ďalších častiach mesta, pri zabezpečovaní spoločenských, kultúrnych a ďalších podujatí. Takmer všetky formy spolupráce uvedené v zmluve sme si v praxi overili v priebehu tohto kalendárneho roka. Verím, že získané skúsenosti využijú obe strany ku skvalitneniu svojej práce v prospech občanov. Všetci chceme, aby bol Dolný Kubín bezpečným mestom,“ povedal dolnokubínsky primátor Roman Matejov.

Zmluva medzi policajtmi upravuje najmä koordináciu výkonu služby a spoločné hliadky, vzájomnú výmenu informácií smerujúcich k objasneniu alebo zamedzeniu narúšania verejného poriadku.

Tiež hovorí o účasti na rokovaniach orgánov mesta týkajúcich sa verejného poriadku a bezpečnostnej situácie, spolupráci pri pátraní po hľadaných osobách a veciach či pri preventívnych aktivitách a projektoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom