Dolný Kubín odmietol štátne peniaze na štadión

Lopta, peniaze
Foto: ilustračné, Thinkstock

DOLNÝ KUBÍN 10. novembra (WebNoviny.sk) – Mesto Dolný Kubín odmietlo štátnu dotáciu na rekonštrukciu miestneho futbalového štadióna. Stánok podľa primátora Romana Matejova nepotrebuje novú tribúnu, ale opravu tej starej. „Odmietame sedadlá za 750-tisíc eur. Nechceme, aby sme sa museli zaviazať vybudovať vyhrievaný trávnik, turniketový systém a osvetlenie. Obstarávanie na Slovenskom futbalovom zväze nemalo prebehnúť tak, ako prebehlo. Podľa neho mali schválené peniaze dostať samosprávy,“ cituje Matejova portál orava.sme.sk.

Zástupcovia Dolného Kubína niekoľkokrát rokovali s predstaviteľmi SFZ o spôsobe využitia dotácie ministerstva školstva. Zväz trval na celkovej kapacite Štadióna Ivana Chodáka 2050 nových a 730 existujúcich krytých samostatných sedadiel. Zároveň by mesto muselo akceptovať výsledky verejného obstarávania na dodávateľa nadzemných častí tribún so sedadlami, ktorú vyhrala spoločnosť Sedasport.

Pre tento účel by získal Dolný Kubín 750-tisíc eur od štátu, ale mohol by ich použiť len na novú tribúnu. Pri lacnejšom variante by všetky ostatné práce za viac ako pol milióna eur zaplatilo mesto z vlastných zdrojov. Pri drahšom by muselo z mestského rozpočtu dať až takmer milión eur. Radnica preto odmieta pristúpiť na takéto podmienky. Poslanci sa zhodli, že mesto ďalej nebude rokovať so zväzom.

Podľa poslankyne Zdenky Porackej bude na rekonštrukciu štadióna stačiť 400-tisíc eur. „Nemôžeme prijať od SFZ danajský dar. Za 40 rokov bola kapacita tribúny naplnená len dvakrát,“ povedala Poracká a pripomenula, že 730 súčasných miest na sedenie stačí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SFZ Slovenský futbalový zväz