Premier League
Manchester United doma remizoval so Swansea 1:1.
  • aktualizované 30. apríla 19:50

LONDÝN 30. apríla (WebNoviny.sk) – V severolondýnskom derby zvíťazil domáci Tottenham Hotspur nad Arsenalom 2:0 v nedeľňajšom stretnutí 35. kola anglickej futbalovej Premier League. „Kohúti“ zlomili zápas vo svoj prospech v druhom polčase.

Prvý a napokon aj víťazný gól strelil v 56. min Dele Alli, poistku pridal vzápätí ďalší anglický reprezentant Harry Kane, ktorý premenil pokutový kop. Tottenham triumfoval v deviatom ligovom dueli po sebe, v tabuľke figuruje na druhom mieste so štvorbodovým mankom na FC Chelsea. Arsenal okupuje šieste miesto.

Tí uspeli na ihrisku Evertonu, keď zvíťazili hladko 3:0. Hostia rozhodli až po zmene strán – postupne sa presadili Pedro Rodríguez, Gary Cahill a Willian. V ďalšom nedeľňajšom zápase Manchester City iba remizoval v Middlesbrough 2:2, pričom hostia dvakrát doťahovali – najprv Sergio Agüero z pokutového kopu odpovedal na zásah bývalého hráča City Álvara Negreda, v závere zabezpečil bod pre zverencov Pepa Guardiolu Gabriel Jesus.

Manchester United doma remizoval so Swansea 1:1. Skóre otvoril v nadstavenom čase prvého polčasu úspešnou exekúciou pokutového kopu Wayne Rooney, remízu stanovil v 79. min islandský stredopoliar hostí Gylfi Sigurdsson.