Domáce tímy prehrali úvodné zápasy v štvrťfinále pohára

Senica - Zlaté Moravce
Radosť hráčov FC ViOn Zlaté Moravce v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup vo futbale medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce. Senica, 23. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) – Trend víťazstiev hosťujúcich tímov v prvých dueloch štvrťfinále futbalového Slovnaft Cupu 2013/2014 zostal zachovaný.

Po utorňajších úspechoch obhajcu prvenstva ŠK Slovan Bratislava (v Žiline 3:1), MFK Ružomberok (v Trnave 3:1) a MFK Košice (vo „východniarskom“ meraní síl v Prešove 2:1) triumfovali „vonku“ aj hráči Zlatých Moraviec. V stredajšom dueli zdolal FC ViOn domáci tím FK Senica 2:1 a pred odvetou, ktorá sa uskutoční 5. novembra, je v sľubnejšej pozícii ako mužstvo zo Záhoria.

Moravčania viedli po hodine hry už 2:0, keď presne namierili Peter Mazan a Lukáš Szabó, za vicemajstrovskú Senicu znížil v 70. min útočník z Pobrežia Slonoviny Lamine Diarrassouba.

„Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene. Vypracovali sme si šance, nastrelili aj žŕdku,“ uviedol po stretnutí tréner ViOn-u Dušan Liba, ale zároveň zdvihol varovný prst: „Máme však za sebou len polčas. Čaká na nás ešte druhý náročný polčas, pretože súper je veľmi kvalitný.“

Obrazom: Zlaté Moravce vyhrali pohárový zápas v Senici

Sprava: Erich Brabec z FK Senica a Adrián Candrák z FC ViOn Zlaté Moravce v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup vo futbale medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce. Senica, 23. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

Zľava: Jan Kalabiška z FK Senica a Bolinha z FC ViOn Zlaté Moravce v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup vo futbale medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce. Senica, 23. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský
Zľava: Erich Brabec z FK Senica, Lukáš Szabó z FC ViOn Zlaté Moravce a Petr Pavlík z FK Senica v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup vo futbale medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce. Senica, 23. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský
Peter Mazan z FC ViOn Zlaté Moravce sa teší z gólu v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cup vo futbale medzi FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce. Senica, 23. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

V tábore Senice pochopiteľne zavládol smútok. „Z prvého polčasu som sklamaný. Absolútne sme si nepýtali loptu, hrali sme profesorsky. S každým súperom sa to vypomstí, nám prvým inkasovaným gólom,“ skonštatoval senický kouč Eduard Pagáč, ktorý však ešte neskladá zbrane: „Po zmene strán sme sa po druhom presnom zásahu v našej sieti presvedčili, že futbal vieme hrať. Zlaté Moravce sme pritlačili, dokázali sme streliť kontaktný gól. Verím, že bude dôležitý v druhom ´polčase´, ktorý na nás čaká začiatkom novembra na pôde ViOn-u.“

Semifinále Slovnaft Cupu sa uskutoční na jar budúceho roka, a to predbežne v dňoch 8. 4. (prvé duely), resp. 15. 4. (odvety). Finále bude 1. mája 2014 v dosiaľ neurčenom dejisku, víťaz sa kvalifikuje do predkola Európskej ligy UEFA 2014/2015.

Obhajcom trofeje v tejto slovenskej pohárovej klubovej súťaži sú futbalisti ŠK Slovan Bratislava, ktorí v prvomájovom finále zdolali na trávniku v Ružomberku tím MŠK Žilina 2:0 gólmi Igora Žofčáka a Lestera Peltiera.