Domáci Dáni na úvod MS v hokeji 2018 zvíťazili nad Nemeckom, rozhodli samostatné nájazdy

Timo Pielmeier,  Bjorn Krupp, , Peter Regin
Dánsky hráč Peter Regin v súboji s Nemcami Pielmeierom a brankárom Kruppom počas MS v hokeji 2018 v Dánsku. 4. máj 2018 Foto: SITA/AP

KODAŇ 4. mája (WebNoviny.sk) – Dánski reprezentanti uspeli vo svojom úvodnom vystúpení na domácich 82. majstrovstvách sveta, v piatkovom stretnutí herninskej B-skupiny zvíťazili nad nemeckými hokejistami 3:2 po samostatných nájazdoch. Stretnutie viedol z pozície hlavného rozhodcu slovenský arbiter Jozef Kubuš.

Domáci hráči sa ujali vedenia po bezgólovej prvej tretine v 29. min zásahom Jespera Jensena v presilovej hre. Už o štyri minúty neskôr vyrovnal útočník Edmontonu Oilers Leon Draisaitl. Druhý gól Dánov strelil v 36. min znovu v početnej výhode Frederik Storm.

Nerozhodný rezultát po riadnom hracom čase stanovil deväť minút pred záverečnou sirénou Yasin Ehliz. Päťminútové predĺženie gól neprinieslo a o víťazovi tak rozhodli samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší Dáni, svoj pokus premenil iba skúsený útočník Frans Nielsen.

Dáni absolvujú ďalší zápas už v sobotu od 20.15 h proti reprezentantom USA, Nemci po dni voľna nastúpia v nedeľu od 16.15 h proti Nórom.

MS v hokeji 2018 – Dánsko

• piatok:

B-skupina

Nemecko – Dánsko 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 33. L. Draisaitl (Ehliz), 51. Ehliz (L. Draisaitl, M. Müller) – 29. J. Jensen (Jensen Aabo, F. Nielsen), 36. Storm (Hardt, P. Larsen), rozhodujúci sam. nájazd F. Nielsen
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: KUBUŠ (SR), A. Rantala (Fín.) – J. Davis (USA), Sormunen (Fín), 9 982 divákov