Domáci Fíni zničili Rakúšanov a sú na čele skupiny

Pihlström, Schumnig
Fín Antti Pihlström v súboji s Martinom Schumnigom počas zápasu na MS. Foto: SITA/AP

HELSINKI 11. mája (WEBNOVINY) – Reprezentanti Fínska zvíťazili v sobotňajšom stretnutí na 77. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Helsinkách a Štokholme nad hráčmi Rakúska vysoko 7:2.

Fíni viedli po dvoch tretinách pohodlným trojgólovým rozdielom, no v úvode poslednej časti dokázali Rakúšania zdramatizovať duel dvoma rýchlymi presnými zásahmi v oslabení.

Domáci hokejisti sa však otriasli a nasúkali súperovi štyri góly v rozpätí ôsmych minút. Fínsko sa dostalo vďaka víťazstvu na čelo helsinskej skupiny o dva body pred USA, Rakúsku patrí šieste miesto.

Fínsko – Rakúsko 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)

Góly: 5. Pihlström (Väänänen, Jalasvaara), 9. Savinainen (Kontiola, J. Aaltonen), 28. Kontiola (Lepistö), 50. Korpikoski (Koskiranta, Laakso), 51. Hagman (Hytönen, Anttila), 56. Koskiranta (Korpikoski), 58. Savinainen (Kontiola, J. Aaltonen) – 41. Lukas (Vanek), 43. Herburger (Hundertpfund)

Vylúčení: 2:8 na 2 min, navyše: Welser (Rakúsko) 5+DKZ za sekanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Zalaski (Kan.) – Blümel (ČR), Hunnius (Nem.), 12 121 divákov