Domáci futbalisti na olympiáde dohrali, Kanárici postupujú

Futbal
Brazílčania zvíťazili nad Hondurasom 3:2 a zahrajú si v semifinále. Foto: SITA/AP

LONDÝN 4. augusta (WEBNOVINY) – Posledným semifinalistom mužského futbalového turnaja na olympijských hrách 2012 v Londýne sa stala Kórejská republika.

Ázijčania zdolali v sobotňajšom štvrťfinále domácich Britov 5:4 až v rozstrele zo značky pokutového kopu, v riadnom hracom čase aj po predĺžení sa duel skončil remízou 1:1. Kórejčania sa stretnú v boji o finálovú účasť s Brazílčanmi.

Druhú semifinálovú dvojicu utvorili Mexiko a Japonsko. Semifinálové zápasy sú na programe v utorok 7. augusta.

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov štvrťfinále futbalového turnaja mužov:

Veľká Británia – Kórejská republika 1:1 po predĺžení, 4:5 na strely zo značky pokutového kopu (1:1, 1:1)

Góly: 36. Ramsey (z pok. kopu) – 29. Ji Dong Won, rozhodujúci pok. kopu premenil Ki Sung-jueng

Mexiko – Senegal 4:2 po predĺžení (2:2, 1:0)

Góly: 10. J. Enríquez, 62. Aquino, 98. Giovani dos Santos, 109. H. Herrera – 69. M. Konaté, 76. I. Baldé

Japonsko – Egypt 3:0 (1:0)

Góly: 14. Nagai, 78. Jošida, 83. Ocu, ČK: 41. S. Saad (Egypt)

Brazília – Honduras 3:2 (1:1)

Góly: 38. a 60. Leandro Damiao, 50. Neymar (z pok. kopu) – 12. Mario Martínez, 48. Espinoza, ČK: 33. Crisanto, 90.+ Espinoza (obaja Honduras)