Dominantný J. T. Bö ovládol v Anterselve aj „stíhačku“, zo Slovákov bol lepší Hasilla

Johannes Thingnes Bö
Nór Johannes Thingnes Bö zvíťazil v stíhacích pretekoch mužov v 6. kole Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve, 26. január 2019. Foto: SITA/AP

ANTERSELVA 26. januára (WebNoviny.sk) – Víťazom stíhacích pretekov mužov v 6. kole Svetového pohára v biatlone sa v sobotu popoludní v talianskej Anterselve stal Johannes Thingnes Bö.

Dvadsaťpäťročný nórsky reprezentant zvíťazil napriek trom streleckým chybám s náskokom 34,8 s pred Francúzom Antoninom Guigonnatom. Tretí skončil s odstupom 40,6 s ďalší Francúz Quentin Fillon-Maillet.

Bö s 11 triumfom v tejto sezóne

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zvíťazil vo štvrtých stíhacích pretekoch v aktuálnom ročníku, celkovo si na svoje konto pripísal už jedenásty triumf od začiatku sezóny 2018/2019. Zároveň je nórsky biatlonista lídrom v celkovom poradí SP aj v hodnotení stíhacích pretekov.

Prvý na štarte J. T. Bö na úvodnej položke v ľahu raz minul, naďalej však viedol o necelých desať sekúnd pred Guigonnatom, Ederom a Bjöntegaardom. Aj na druhej streľbe v ľahu Bö urobil jednu chybu a do bežeckého úseku vybiehal s minimálnym náskokom pred Guigonnatom a Ederom.

Tomáš Hasilla poskočil po dvoch bezchybných položkách zo 47. na 23. miesto. Bezchybná streľba na tretej položke posunula J. T. Böa znovu na vedúcu pozíciu s výraznejším náskokom. Druhý Guigonnat strácal takmer 24 sekúnd. Hasilla urobil prvé dve chyby v pretekoch a klesol na 27. pozíciu.

Šima so šiestimi chybami na strelnici

Na poslednej položke J. T. Bö netrafil jeden terč, do záverečného bežeckého úseku vybiehal s náskokom takmer 30 sekúnd pred Guigonnatom a pohodlne si došiel po ďalšie víťazstvo pred druhým Guigonnatom a tretím Fillonom-Mailletom.

V 57-člennom štartovom poli boli aj dvaja slovenskí reprezentanti. Lepšie obstál Tomáš Hasilla, ktorý sa po 4 chybách na strelnici vo výsledkoch zaradil na 33. miesto s mankom 3:27,2 min na víťaza a prvýkrát v sezóne bodoval. Michal Šima skončil na 51. priečke, keď šesťkrát nepresne namieril.

Program 6. kola SP v talianskej Anterselve v nedeľu uzavrú preteky s hromadným štartom žien o 12.45 h a mužov o 15.30 h.

Svetový pohár v biatlone – 6. kolo

• Anterselva (Tal.)

Muži – stíhacie preteky na 12,5 km:1. Johannes Thingnes Bö 31:33,7 min (3), 2. Antonin Guigonnat +34,8 s (1), 3. Quentin Fillon-Maillet +40,6 (2), 4. Simon Desthieux +40,6 (2), 5. Martin Fourcade (všetci Fr.) +50,9 (3), 6. Arnd Peiffer (Nem.) +56,7 (2), … 33. Tomáš Hasilla +3:27,2 min (4), 51. Michal Šima (obaja SR) +5:32,4 (6)

Poradie vo Svetovom pohári (po 14 z 26 pretekov):1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 782 bodov,2. Alexander Loginov (Rus.) 527, 3. Martin Fourcade 511, 4. Simon Desthieux (obaja Fr.) 481, 5. Simon Eder (Rak.) 468, 6. Tarjei Bö (Nór.) 434, … 55. Martin Otčenáš 33, 76. Matej Kazár 11, 79. Tomáš Hasilla (všetci SR) 8

Hodnotenie stíhacích pretekov vo SP (po 5 z 8 pretekov): 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 272 bodov,2. Alexander Loginov (Rus.) 214, 3. Arnd Peiffer (Nem.) 187, 4. Martin Fourcade 183, 5. Simon Desthieux 180, 6. Quentin Fillon-Maillet (všetci Fr.) 178, … 51. Martin Otčenáš 16, 58. Tomáš Hasilla 8, 71. Matej Kazár (všetci SR) 1

Viac k osobe Antonin GuigonnatArnd PeifferJohannes Thingnes BöMartin FourcadeMartin OtčenášMatej KazárMichal ŠimaQuentin Fillon-MailletTarjei BöTomáš Hasilla