Dominik Paris obhájil triumf z Bormia, líder svetového pohára Hirscher zjazd vynechal

Dominik Paris
Taliansky lyžiar Dominik Paris počas zjazdu v talianskom Bormiu. Foto: SITA/AP

BORMIO 28. decembra (WebNoviny.sk) – Triumfom domácich lyžiarov sa skončil štvrtý zjazd mužov v tejto sezóne Svetového pohára v alpských disciplínach v talianskom Bormiu.

Zvíťazil Dominik Paris s náskokom 36 stotín sekundy pred krajanom Christofom Innerhoferom a 52 stotín pred Švajčiarom Beatom Feuzom, úradujúcim majstrom sveta v tejto kráľovskej disciplíne zjazdového lyžovania. Slováci sa na jednom z najnáročnejších zjazdárskych podujatí sezóny, ľadovej hore s dĺžkou 3,27 km a prevýšením 1010 m, nepredstavili.

Dvadsaťdeväťročný Paris na legendárnej zjazdovke Stelvio obhájil triumf spred roka a celkovo získal tretie prvenstvo v Bormiu. Prvýkrát tam triumfoval už v roku 2012. Vtedy to bolo jeho prvé víťazstvo v pretekoch o krištáľové glóbusy, aktuálne dovŕšil prvú desiatku triumfov. „Na tejto zjazdovke treba dať taktickú jazdu. Je na nej veľa miest, kde dostanete údery do lyží a vybočíte z ideálnej stopy. Musíte byť odvážny a veriť si, ak chcete uspieť. Samozrejme, nám Talianom to vyhovuje,“ uviedol Dominik Paris v prvej reakcii po pretekoch, cituje ho aj portál laola1.at.

Líder Svetového pohára Rakúšan Marcel Hirscher jeden z klasických zjazdov SP v Bormiu tradične vynechal, aj tak má na čele obrovský náskok 257 bodov pred krajanom Maxom Franzom. Tretí je Nór Aksel Lund Svindal, ktorý v piatok v Bormiu skončil na dvanástom mieste. V hodnotení zjazdu po štvrtých pretekoch sezóny vedie Švajčiar Feuz o 38 bodov pred Rakúšanom Franzom.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

  • Bormio (Tal.)

Zjazd mužov: 1. Dominik Paris 1:55,21 min, 2. Christof Innerhofer (obaja Tal.) +0,36 s, 3. Beat Feuz (Švaj.) +0,52, 4. Bryce Bennett (USA) +0,67, 5. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,96, 6. Matthieu Baillet (Fr.) +1,02, 7. Matthias Mayer (Rak.) +1,17, 8. Johan Clarey (Fr.) +1,39.

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 15 zo 41 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 620 bodov, 2. Max Franz (Rak.) 363, 3. Aksel Lund Svindal (Nór.) 355, 4. Henrik Kristoffersen (Nór.) 352, 5. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 332, 6. Loic Meillard (Švaj.) 321, … 84. Adam Žampa (SR) 23.

Poradie v hodnotení zjazdu v SP (po 4 z 9 pretekov): 1. Beat Feuz (Švaj.) 260 bodov, 2. Max Franz (Rak.) 222, 3. Dominik Paris (Tal.) 196

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAksel Lund SvindalBeat FeuzChristof InnerhoferDominik ParisHenrik KristoffersenMarcel HirscherMatthias MayerVincent Kriechmayr