Dominika Cibulková postúpila do štvrťfinále

Dominika Cibulkova
Dominika Cibulkova Foto: SITA/AP/Anja Niedringhaus

Dominika Cibulková (SR-4) – Jaroslava Švedovová (Kaz.) 7:6 (4) skreč, Švedovová odstúpila

Klára Zakopalová (ČR) – Irina-Camelia Begová (Rum.-7) 6:1, 6:1

SOUL 21. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako štvrtá si na turnaji WTA Hansol Korea Open v kórejskom Soule (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf vonku) zahrá vo štvrťfinále dvojhry.

V stredajšom dueli 2. kola proti Jaroslave Švedovovej z Kazachstanu potrebovala na postup len jeden set. Cibulková úspešne zvládla tajbrejkovú koncovku úvodného dejstva 7:6 (4) a následne jej súperka po 80 minútach hry zo súboja odstúpila.

Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka bude o postup do semifinále bojovať proti víťazke zápasu Polona Hercogová (Slovin.-5) – Carla Suárezová-Navarrová (Šp.).

Cibulková má už istotu 70 bodov do renkingu a šeku na 5340 USD.

Viac k osobe Carla Suárezová-NavarrováDominika CibulkováIrina-Camelia BegováJaroslava ŠvedovováPolona Hercogová