Dominika Cibulková postúpila po veľkom boji do osemfinále

Kerberová - Cibulková 7:6, 2:6, 5:7
Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas zápasu 2. kola na turnaji v Toronte, v ktorom porazila Nemku Angelique Kerberovú. Foto: SITA/AP

TORONTO 6. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila v utorňajšom zápase 2. kola dvojhry na turnaji WTA Rogers Cup v kanadskom Toronte nad ľavorukou nemeckou dvojnásobnou grandslamovou semifinalistkou Angelique Kerberovou nasadenou ako ôsmou v ich štvrtom vzájomnom súboji za 178 minút tesne 6:7 (0), 6:2, 7:5.

V treťom sete pritom prehrávala 1:4 a 15:30 pri svojom podaní.

Predviedla oveľa aktívnejší výkon, o čom svedčia aj hodnoty „winnerov“ (60:33) i nevynútených chýb (72:48).

Napokon je len sprievodnou kuriozitou, že prvý raz v seniorskej kariére nezískala v tajbrejku ani bod.

V osemfinálovom 3. kole si vo štvrtok zmeria sily s úspešnou zo stredajšieho duelu Jekaterina Makarovová (Rus.) – Robert Vinciová (Tal.-10).

„Bol to veľmi vyrovnaný zápas, dostatočne to dokumentuje jeho výsledok. Po prvom sete som sa musela pozviechať, neprestávala som sa burcovať. Síce som ho tesne prehrala, ale mala som pocit, že som lepšou hráčkou na dvorci. Bolo treba zachovať si agresívny prístup. Angelique hrala veľmi dobre, robila mi svojím ľaváckym servisom problémy na returne a mne príliš nevychádzalo vlastné podanie. Súperka mi to často hrala do bekhendu. Celkovo to veru nebolo jednoduché, ale napokon som to zvládla,“ skonštatovala 24-ročná Bratislavčanka v interview ešte na dvorci.

Obrazom: Dominika Cibulková postúpila do osemfinále

Nemecká tenistka Angeliqua Kerberová počas zápasu druhého kola na turnaji v Toronte, v ktorom prehrala so Slovenkou Dominikou Cibulkovou. Foto: SITA/AP

Cibulková už má v singlovej súťaži v areáli Rexall Centre istotu 125 bodov do svetového rebríčka a prémie 23 730 dolárov. Predstaví sa aj vo štvorhre po boku Taiwančanky Chsieh Su-wej.

Dvadsaťpäťročná deviatka renkingu Kerberová minulý týždeň vo štvrťfinále vo Washingtone nestačila na neskoršiu šampiónku Magdalénu Rybárikovú. Teraz klesla v štatistike proti Cibulkovej už na 0:4. Nedosiahla revanš za prehru 2:6, 6:4, 3:6, ktorú inkasovala v januári v semifinále v austrálskom Sydney. Na úvod v Toronte mala voľno. Práve Nemky budú vo februári 2014 súperkami Sloveniek vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka Cibulková, predminulý týždeň šampiónka v kalifornskom Stanforde (následne nestačila v 1. kole v Carlsbade ako obhajkyňa titulu na srbskú niekdajšiu líderku hodnotenia Anu Ivanovičovú), hrá na putovnej kanadskej súčasti letného zámorského hardového okruhu siedmy raz a jej maximom zatiaľ je finále, ktoré dosiahla v sezóne 2008 v Montreale.

Na ostatných troch edíciách zhodne nezvládla už vstupný duel, vlani to bolo proti americkej reprezentantke Varvare Lepčenkovej. V pondelok v 1. kole v derby premohla Janu Čepelovú 7:5, 6:4 z počiatočného manka 2:5 a 0:30 na príjme. V koncovke potrebovala 10 mečbalov.

Dvojhra – 2. kolo:

Dominika Cibulková (SR) – Angelique Kerberová (Nem.-8) 6:7 (0), 6:2, 7:5 za 178 minút

Na turnaji v Toronte sa v utorok darilo aj ďalšej slovenskej tenistke. Magdaléna Rybáriková zvíťazila v 1. kole dvojhry nad rumunskou kvalifikantkou Alexandrou Dulgherovou za 80 minút 6:4, 6:3.

Dvadsaťštyriročná piešťanská rodáčka nastúpi v 2. kole proti Američanke Varvare Lepchenkovej. Zverenka Petra Hubera už má istotu 70 bodov a 12 200 dolárov.