Dominika Cibulková postúpila v Bruseli do štvrťfinále

Cibulkova
Dominika Cibulková Foto: SITA/AP

BRUSEL 23. mája (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako štvrtá zvíťazila v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Brussels Open v Bruseli (Premier, dotácia 637 000 USD, antuka vonku) nad domácou Yaninou Wickmayerovou za 100 minút 6:3, 6:4 a postúpila do štvrťfinále.

V ňom nastúpi proti nenasadenej Rumunke Simone Halepovej.

Dvadsaťtriročná Bratislavčanka začala dobre a hneď v úvode vzala súperke podanie a vzápätí brejk potvrdila.

Neskôr pridala ďalší brejk, ktorým získala vo svoj prospech prvý set (6:3). V úvode druhej časti Cibulková stratila servis a prišla oň aj v piatej hre daného setu (1:4). Hneď však súperku brejkla a do konca setu už nedovolila Wickmayerovej uhrať ani hru, pričom set ukončila čistou hrou pri súperkinom podaní.

Cibulková už má istotu 120 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 16. pozícii, a k tomu šeku na 16 378 USD.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Brussels Open v belgickom Bruseli (Premier, dotácia 637 000 USD, antuka vonku):

Dvojhra – 2. kolo (osemfinále):

Dominika Cibulková (SR-4) – Yanina Wickmayerová (Belg.) 6:3, 6:4 za 100 minút

Agnieszka Radwanská (Poľ.-1) – Lesia Curenková (Ukr.) 6:1, 6:0

Urszula Radwanská (Poľ.) – Marion Bartoliová (Fr.-2) 6:4, 6:2

Cvetana Pironkovová (Bul.) – Naďa Petrovová (Rus.-10) 6:3, 6:2

Sofia Arvidssonová (Švéd.) – Arantxa Rusová (Hol.) 6:2, 3:1 skreč, Rusová odstúpila

Simona Halepová (Rum.) – Monica Niculescová (Rum.) 6:1, 6:1

Kaia Kanepiová (Est.) – Bojana Jovanovská (Srb.) 6:2, 6:2

Alison Van Uytvancková (Belg.) – Chanelle Scheepersová (JAR) 4:6, 6:4, 6:2

Viac k osobe Agnieszka RadwanskáAlison van UytvanckováArantxa RusováBojana JovanovskaCvetana PironkovováDominika CibulkováKaia KanepiováLesia CurenkováMarion BartoliováMonica NiculescováNaďa PetrovováSimona HalepováUrszula RadwanskáYanina Wickmayerová