Dominika Cibulková postúpila v Miami do osemfinále

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková Foto: SITA/AP

MIAMI 23. marca (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako desiata zvíťazila v nedeľňajšom zápase 3. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Sony Open Tennis v americkom Miami na Floride nad Francúzkou Alizé Cornetovou za 133 minút 7:6 (6), 6:4.

Obe hráčky v prvom sete štyrikrát stratili svoj servis. Favorizovaná Cibulková prehrávala 2:5, dokázala však zmazať manko a napokon uspela v tajbrejku 8:6. V druhej časti hry získala Slovenka tretíkrát podanie súperky v siedmej hre, brejk potvrdila a zvíťazila 6:4.

Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka bude v osemfinále čeliť postupujúcej z duelu Casey Dellaquová (Aus.) – Venus Williamsová (USA-29). Cibulková už má istotu prémie 51 730 dolárov a 120 bodov do renkingu.