Dominika Cibulková prehrala trojsetovú bitku, s Australian Open sa po roku lúči opäť v prvom kole

Dominika Cibulková, Australian Open 2019
Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas zápasu úvodného kola na Australian Open 2019, v ktorom podľahla Číňanke Šuaj Čang 2:6, 6:4, 2:6. Melbourne, 15. január 2019. Foto: SITA/AP.

MELBOURNE 15. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibuková, turnajová dvadsaťšestka, nezvládla úvodnú prekážku na prvom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD).

Šiesty vzájomný zápas

V utorňajšom stretnutí 1. kola Cibulková podľahla nenasadenej Číňanke Šuaj Čang za 132 minút 2:6, 6:4, 2:6. V 2. kole čaká na čínsku tenistku súboj proti českej hráčke Kristýne Plíškovej.

Finalistka Australian Open 2014 Cibulková, momentálne 25. hráčka rebríčka WTA, mala proti 29-ročnej Šuaj Čang (42.) pred utorkovým stretnutím štatistiku 5:0. Čínanka si teda pripísala na svoje konto prvé víťazstvo nad bývalou svetovou štvorkou Cibulkovou.

Šuaj Čang premenila prvý mečbal

Dvadsaťdeväťročná Cibulková nezvládla vstup do prvého setu. Číňanka sa dostala do vedenia 3:0, neskôr za stavu 5:2 premenila Šuaj Čang na príjme druhý setbal. V druhom sete sa zrodil iba jeden brejk.

Dosiahla ho Cibulková v 9. hre a následne za stavu 5:4 v jej prospech premenila pri svojom podaní druhý setbal a vyrovnala stav setov na 1:1. Úvod záverečného dejstva patril Číňanke, ktorá sa ujala vedenia 2:0, neskôr aj 4:1. Za stavu 5:2 využila Šuaj Čang na príjme prvý mečbal a postúpila do 2. kola.

Zverenkyňa Mateja Liptáka Cibulková skončila na Australian Open vlani rovnako už v 1. kole, keď podľahla Estónke Kaie Kanepiovej hladko 2:6, 2:6. Pred úvodným grandslamovým turnajom novej sezóny sa predstavila na turnaji WTA v austrálskom Sydney, tam v 1. kole nestačila na domácu Samanthu Stosurovú (6:3, 3:6, 4:6).