Dominika Cibulková v Tokiu do štvrťfinále nepostúpila

A. Radwanská - D. Cibulková 6:3, 6:4
Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas osemfinálového zápasu na turnaji v Tokiu, v ktorom prehrala so svetovou štvorkou 3:6. 4:6. Foto: SITA/AP

TOKIO 25. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako šestnásta prehrala v stredajšom zápase osemfinálového 3. kola dvojhry na turnaji WTA Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu s favorizovanou Poľkou Agnieszkou Radwanskou, dvojkou tohto podujatia, za 81 minút 3:6, 4:6.

Cibulková v prvom sete vyrovnala z 0:2 na 2:2, ale inkasovala napokon už rozhodujúci brejk v ôsmom geme. V druhom dejstve nezužitkovala šancu na príjme vo štvrtej hre.

V deviatej sama prišla o servis a Radwanská sa potom dopodávala k postupu. Premenila druhý mečbal. Krakovčanka sa vo štvrťfinále stretne s úspešnou z nasledujúceho zápasu Angelique Kerberová (Nem.-5) – Ana Ivanovičová (Srb.-11).

Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka Cibulková nedokázala proti rovesníčke, ktorá figuruje na 4. pozícii v renkingu, nadviazať na triumf 3:6, 6:4, 6:4 z júlového finále v kalifornskom Stanforde.

Obrazom: Dominika Cibulková prehrala s Agnieszkou Radwanskou

Poľská tenistka Agnieszka Radwanská počas osemfinálového zápasu na turnaji v Tokiu, v ktorom porazila Slovenku Dominiku Cibulkovú za 81 minút 6:3, 6:4. Foto: SITA/AP

V bilancii zo vzájomných duelov zaostáva 1:5. Odnáša si 125 bodov do počítačového poradia a prémiu 24 300 dolárov. Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka sa budúci týždeň predstaví v Pekingu.

V stredu sa nedarilo ani ďalšej Slovenke Magdaléne Rybárikovej, ktorá uhrala proti bývalej svetovej jednotke iba dva gemy a podobne ako Cibulková na turnaji skončila.