Domom snov otriasla dráma, aktérom bol polepšený trestanec

Vyvolení
Bývalý trestanec Martin dobrovoľne odstúpil zo súťaže Foto: joj.sk

BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) – Bývalý trestanec definitívne odstúpil zo súťaže po tom, ako mu dvaja Vyvolení schovali zbierku medených káblov.

Polepšený trestanec Martin z vlastnej vôle definitívne opustil Dom snov. Za jeho odchodom stál okrem iného aj záškodnícky nápad, ktorý naňho narafičil Vlado spolu s Norbertom.

Dvaja Vyvolení si povedali, že si z Martina vystrelia a schovali mu medené káble, ktoré si poctivo počas stavebných prác na Dome snov zbieral, aby ich neskôr mohol speňažiť. Zdalo sa im to spočiatku veľmi vtipné, no Martina tento žartík celkom položil, zbalil sa a odišiel preč.

Cestou na autobus sa nakoniec upokojil a rozhodol sa do Domu snov ešte na pár dní vrátiť. Povedal si však, že na stavbe už nepohne ani prstom, aby ho Vyvolení vybrali na konci týždňa do Súboja a mohol dať súťaži oficiálne zbohom. Po svojom návrate zároveň okamžite žiadal v spovednici za seba vo Vyvolených náhradu.

„Už sa ani nechcem k týmto ľuďom vyjadrovať. Budem presviedčať Marcela, nech ma zoberie do Súboja a idem domov. Myslel som, že tu budú lepší ľudia, ale to sa už nedá..“ skonštatoval Martin so slzami v očiach.

Žiadal Vyvolených o hlasy

Vyvolení
Foto: joj.sk

Svojich spolubojovníkov však i napriek tomu, čo si o nich myslí, poprosil, či by mu v stredu v Kruhu pravdy nedali svoje hlasy. Ako Vyvolený týždňa chcel totiž požiadať štáb, aby mu umožnil zatelefonovať domov a poblahoželať synovi, ktorý vo štvrtok slávil štvrté narodeniny.

Vyvolení mu najprv pritakali, no väčšina z nich napokon uznala, že palec hore si viac zaslúži Marcel. Vyvoleným týždňa sa stal napokon pracovitý stavbyvedúci. Martin to nezvládol a dostal nekontrolovateľný záchvat hnevu, vyhrážal sa a mlátil do všetkého okolo seba.

Dievčatá s ním nechceli spať v jednej miestnosti. Báli sa, že mu prepne a pozabíja ich. Nepredvídateľného Vyvoleného napokon z domu poslali preč. Martin nabalený káblami, novými montérkami a cigaretami sa teda definitívne vydal na cestu domov.

Pod taktovkou Marcela

Za stavbyvedúceho si Vyvolení tento týždeň zvolili Marcela Bandu. Ten všetkým kúpil monterky, pevnú obuv a rukavice a nastolil na stavbe tvrdý režim.

Musí totiž dobehnúť, čo predošlá stavbyvedúca Martinka nestihla a položiť základy budúceho Domu snov. Vyvolení vstávajú o šiestej ráno a nik sa nesmie po stavbe len tak poflakovať. Priepustky na prestávku rozdáva len Marcel. Aj jemu sa však situácia mierne vymkla spod kontroly.

Noro a Vladko, ktorí by mohli byť vzhľadom na ich svalnatý vzrast na stavbe najplatnejší, sa často zašívali v kuchynke. Všimli si to už aj ostatní. Vyvolených však prekvapil najmä prístup Vladka. Noro sa totiž ako ulievač prezentoval už od prvej chvíle.

Vladko ako vymenený

Vyvolení
Foto: joj.sk

Že robí menej ako predtým, Vladovi spoluhráči vytkli aj v stredajšom Kruhu pravdy. Minulotýždňový Vyvolený číslo jeden zároveň podľa nich po noci strávenej s priateľkou nielen že poľavil v práci, ale je aj drzý, arogantný a nevďačný a na všetko vôkol seba nadáva.

Dokonca si paradoxne bez ohľadu na ostatných nakladá príliš veľké porcie, i keď mu jedlo nechutí a potom ho ofrfle. Výrazne nesympatická je Vladovi v posledných dňoch Zuzka. Lezie mu vraj na nervy jej preafektovaný smiech a vadia mu reči, ktorými sa ako „zlá Jessica“ z času na čas prezentuje. Kritizoval dokonca aj jej čerstvý vzťah s Tomášom.

„Zuza nie je baba pre vzťah. V živote by som takú babu ani neopľul,“ povedal Vlado Norovi a neskôr na kamery priznal, že sa chystá postupne taktizovať. Nikomu okrem blonďavej Majky a svalnáča Nora v Dome snov totiž už neverí. „Keď to bude možné, začnem aj nohy podkopávať,“ priznal.

Zvoliť si k sebe súpera do Súboja bol pre Marcela ťažký oriešok, pretože si už na ľudí vôkol seba zvykol. Napokon však k sebe prizval Vlada, ktorému dal v stredu v Kruhu pravdy palec dole. „Teším sa tam, ešte som tam nebol. Každý si to musí vyskúšať..“ povedal Vladko zmierený s verdiktom.

Tešia sa na ľudí z misií

Noro sa zamýšľa nad kolegami, ktorí sú na misii. Keď prídu, bude podľa neho aspoň koho vyhadzovať. Vyvoleným sa nepáči, že sa štvorica súťažiacich nasťahuje do hotového, zatiaľ čo oni museli na dome tvrdo makať. Plánovali si teda, koho z nich vyhodia ako prvého.

Vyvolení na misiách majú z príchodu do Domu snov rôzne pocity. Monika sa návratu bojí, Ivan zas dúfa, že medzi súťažiacimi bude ponorka a preto im padne dobre porozprávať sa práve s niekým novým a kaderník Marek je presvedčený, že ho kolektív medzi seba určite príjme. „Ak nie, tak majú smolu,“ povedal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie TV JOJ