Domračevová vstúpila do histórie, dostala sa medzi legendy

Anastasii Kuzminovej sa v pretekoch s hromadným štartom nedarilo
Bieloruská reprezentantka v biatlone Daria Domračevová počas biatlonových pretekov na 12,5 km s hromadným štartom na ZOH 2014 v Soči. Rusko, Soči, 17. február 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ČERVENÁ POĽANA 17. februára (WEBNOVINY) – Bieloruská biatlonistka Daria Domračevová sa stala iba piatou ženou v histórii, ktorá získala minimálne tri zlaté medaily v individuálnych disciplínach na jedných zimných olympijských hrách.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Jej štyri slávne predchodkyne sú sovietska rýchlokorčuliarka Lidia Skoblikovová (4 zlaté na ZOH 1964 v Innsbrucku), fínska bežkyňa na lyžiach Maria-Liisa Kirvesniemiová (3 zlaté na ZOH 1984 v Sarajeve), holandská rýchlokorčuliarka Yvonne van Gennipová (3 zlaté na ZOH 1988 v Nagane) a chorvátska zjazdárka Janica Kosteličová (3 zlaté na ZOH 2002 v Salt Lake City).

Obrazom: Preteky žien na 12,5 km s hromadným štartom

Domračevová sa ziskom tretej zlatej medaily stala najúspešnejšou bieloruskou športovkyňou v kombinácii letných a zimných olympijských hier. Dva najcennejšie kovy má v zbierke veslárka Jekaterina Karstenová. Čo sa týka biatlonu, Domračevová sa historicky vyrovnala Nemke Kati Wilhelmovej, doteraz jedinej držiteľkej troch zlatých medailí na zimných olympijských hrách v biatlone žien.

Okrem toho má Domračevová aj jeden bronz spred štyroch rokov zo ZOH vo Vancouveri. Zverenka nemeckého trénera Klausa Sieberta Domračevová sa zaradila po boku Nóra Oleho Einara Björndalena a Nemca Michaela Greissa, ktorí doteraz ako jediní biatlonisti vybojovali tri prvenstvá na jedných zimných olympijských hrách. Björndalen dosiahol zlatý hetrik v Salt Lake City 2002 a Greis v Turíne 2006.

Obrazom: Desiaty deň na olympiáde v Soči

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daria DomračevováDarja Domračevová