Donald Trump dúfa, že sa mu podarí uzavrieť dohodu s Čínou a tým ukončiť obchodnú vojnu

Donald Trump
Americký prezident Donald Trump. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 4. novembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump vyslovil presvedčenie, že dokáže dosiahnuť dohodu, ktorá ukončí zintenzívňujúcu sa obchodnú vojnu s Čínou, a uviedol, že zhruba o mesiac sa stretne so svojim čínskym partnerom na schôdzke organizácie G20 v Argentíne.

„Myslím si, že urobíme dohodu s Čínou a myslím si, že to bude veľmi čestná dohoda pre všetkých,“ povedal Trump v piatok v Bielom dome. Trump poznamenal, že s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom sa stretne na večeri počas summitu priemyselných a rozvíjajúcich sa krajín, ktorý bude 30. novembra a 1. decembra tohto roka.

Stretnutie prezidentov USA a Číny bude prvé odvtedy, ako obe krajiny voči sebe začali navzájom uvaľovať dovozné clá. Americké clá sa dotkli importu čínskych tovarov v hodnote 250 mld. USD a Peking odpovedal uplatnením ciel na tovary z USA v hodnote 110 mld. USD.

Trump pritom pohrozil, že uvalí clá na ďalší dovoz z Číny v hodnote 267 mld. USD, čo by fakticky pokrylo všetok čínsky vývoz do USA.
(1 EUR = 1,1417 USD)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpSi Ťin-pching