Donald Trump sa nahneval na prestížny magazín Time

Donald Trump
Americký prezident Donald Trump. Foto: archívne, SITA/AP

PALM BEACH 25. novembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump sa v piatok nahneval na prestížny magazín Time, pretože mu nechcel potvrdiť, či sa s určitosťou stane osobnosťou roka 2017. Z tohto dôvodu odmietol aj pozvanie magazínu na rozhovor a fotenie.

Problémom formulácia pozvánky

Trumpovi prekážala formulácia pozvánky, v ktorej sa uvádzalo, že sa americký prezident „možno“ stane osobnosťou roka. „Povedal som, že ´možno´ nie je dosť dobré a dal som im zbohom,“ napísal Trump v piatok večer na Twitter.

Podľa vedenia magazínu Trump „nesprávne chápe, ako sa osobnosť roka vyberá“. Magazín trvá na tom, že svoje rozhodnutie vopred nezverejňuje. Magazín Time s osobnosťou roka na titulke vyjde tento rok až 6. decembra.

Falošné obálky magazínu Time

Agentúra AP pripomína, že Trump, ktorý bol osobnosťou roka magazínu Time aj v minulom roku, v minulosti nesprávne vyhlasoval, že je rekordmanom v počte víťazstiev v tejto ankete.

Začiatkom roka americké médiá informovali aj o tom, že Trump ešte v čase, keď nebol ani prezidentom, ani osobnosťou roka, mal na viacerých miestach zarámovanú falošnú obálku magazínu Time, na ktorej ho tento magazín akože zvolil za osobnosť roka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump