Donald Trump vyhlásil, že neonacisti sú kriminálnici a zločinci

Donald Trump
Americký prezident Donald Trump. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 14. augusta (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump v pondelok vyhlásil, že neonacisti, členovia Kukluxklanu a ľudia presvedčení o nadradenosti bielej rasy sú „kriminálnici a zločinci“. Trump to povedal novinárom v Bielom dome po rokovaní s ministrom spravodlivosti Jeffom Sessionsom a šéfom FBI Christopherom Wrayom, s ktorými hovoril o víkendových násilnostiach v Charlottesville vo Virgínii, pri ktorých zahynula jedna žena a ďalších 19 ľudí utrpelo zranenia.

K úmrtiu 32-ročnej Heather Heyerovej a zraneniu ďalších ľudí došlo po tom, ako do účastníkov antirasistickej demonštrácie v Charlottesville opakovane narazil autom dvadsaťročný James Alex Fields, ktorý je podľa medializovaných informácií stúpencom nacizmu a Adolfa Hitlera. Antirasistická demonštrácia sa konala v reakcii na súbežný pochod amerických krajne pravicových extrémistov v Charlottesville.

Trump násilnosti odsúdil už cez víkend, svojimi vyjadreniami však na seba strhol aj vlnu kritiky za to, že neodsúdil priamo rasistických demonštrantov, ale namiesto toho hovoril o nenávisti a násilí „na mnohých stranách“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump