Donbas Doneck venoval mládeži Slovana štedrý finančný dar

Slovan Bratislava - Donbas Doneck
Zľava: Vladimír Mihálik zo Slovana, Oleg Piganovič (vzadu) a brankár Ján Laco, obaja z Donecku, a Michel Miklík zo Slovana počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Donbas Doneck. Bratislava, 28. február 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) – Klub Kontinentálnej hokejovej ligy Donbas Doneck venoval vo štvrtok mládeži Slovana Bratislava 50-tisíc eur. Symbolický šek odovzdali zástupcovia ukrajinského tímu v bratislavskej Slovnaft Arene. Na ceremónii nechýbali ani kapitán Donbasu Ruslan Fedotenko a brankár Ján Laco.

Donbas našiel v Bratislave domáce prostredie, keďže nemohol nastúpiť na súboje play-off pre súčasnú neprehľadnú situáciu na Ukrajine vo vlastnej aréne v Donecku. Slovenskí diváci prijali mužstvo a povzbudzovali ho ako svoje v stretnutiach proti Dinamu Riga i proti Levu Praha. V Bratislave sa mal hrať aj piatkový šiesty súboj série s Levom, vedenie KHL však už Donbasu povolilo hrať v Donecku.

Po ukončení pobytu v Bratislave sa vedenie nášho klubu na čele s pánom Kolesnikovom spontánne rozhodlo venovať za Donbas Doneck financie pre rozvoj mládežníckych kategórií Slovana Bratislava. Ide predovšetkým o prejav osobnej vďaky vášmu klubu, ktorý nám v ťažkej situácii pomohol a vytvoril počas domácich stretnutí žičlivé prostredie,“ povedal podľa klubového webu Slovana dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára Ruslan Fedotenko, ktorého doplnil gólman Ján Laco: „Verím, že tieto peniaze pomôžu v tréningovom procese, rozvoji mladých hráčov a podarí sa nám vychovávať viac talentov, ktoré budú robiť dobré meno slovenskému hokeju.“

Garantmi pre použitie finančných prostriedkov je za Slovan dvojica bývalých hráčov tímu momentálne pracujúcich v štruktúrach klubu – šéftréner mládeže Karol Rusznyák a hlavný tréner športových hokejových tried Ján Lipiansky.

Predbežne sme sa dohodli, že finančné prostriedky využijeme troma spôsobmi. Jedna časť pôjde na zakúpenie výstroja pre mládežnícke kategórie, druhá pre zabezpečenie prenájmu športovísk mimo zimného štadióna pre suchú prípravu, ktorá zohráva už pri mladých hráčoch veľmi dôležitú úlohu. Tretí spôsob investície je krytie nákladov na kvalitné zahraničné turnaje, ktoré by museli inak hradiť rodičia mladých hokejistov. Samozrejme, Donbasu Doneck veľmi pekne ďakujeme a prajeme im veľa šťastia v ďalších bojoch play-off o Gagarinov pohár,“ povedal pre hcslovan.sk Ján Lipiansky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján LacoJán Lipiansky
Firmy a inštitúcie Donbass DoneckHC Slovan Bratislava