Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dopravné obmedzenie v Bratislave, obchádzkové trasy
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Dopravné obmedzenie v Bratislave, obchádzkové trasy. Foto: SITA, bratislava.sk - koláž WBN

Dopravné obmedzenia v Bratislave: Obchádzkové trasy a opatrenia polície (foto + video)

BRATISLAVA 18. februára (WebNoviny.sk) – Dopravné uzávery v súvislosti s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 komplikujú cestovanie osobným autom po hlavnom meste.

Prioritne sa obmedzenia v súvislosti s výstavbou obchvatov D4 a R7 týkajú kruhovej križovatky pod Prístavným mostom a jednotlivých na ňu napojených vetiev ako napríklad zjazdov a výjazdov z D1.

Naživo: Aktuálna dopravná situácia v Bratislave

Obchádzková trasa Mlynské Nivy

Obmedzenia takisto súvisia s výstavbou novej autobusovej stanice na Mlynských Nivách. „Čo sa týka Mlynských Nív bude uzávierka križovatky Svätoplukova/Mlynské Nivy smerom do mesta aj z mesta,“ povedal zástupca riaditeľa Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Tibor Sekula.

dopravné obmedzenie v Bratislave, obchádzkové trasy
Dopravné obmedzenie v Bratislave, obchádzkové trasy.Reprofoto: bratislava.sk

Takisto je režim upravený počas dopravných špičiek na križovatke zjazd z mosta Apollo/Prístavná/Košická a Landererova/Dostojevského rad.

Čo sa týka obmedzenia na úseku od Ulice svornosti v úseku od križovatky Závodná smerom do centra mesta a von z mesta, tam sú etapovite vykonávané zmeny v dopravnom značení, jednak doplnenie vodorovného a zvislého dopravného značenia s vyznačením obchádzkových trás,“ uviedol Sekula.

Obchádzková trasa Prístavný most

Ulica Prístavná je od piatka 15. februára večer „zaslepená“ na úrovni Jurki pumpy. „Čiže je prejazdná po Plynárenskú v oboch smeroch,“ vysvetlil.

dopravné obmedzenie v Bratislave, obchádzkové trasy
Dopravné obmedzenie v Bratislave, obchádzkové trasy.Reprofoto: bratislava.sk

Pokiaľ ide o ulice Gagarinovu, Ulicu svornosti a Prievozskú smerom do centra mesta, podľa Sekulu tadiaľto vedie obchádzková trasa.

Vodiči ktorí si plánujú cestu z bodu A do bodu B majú niekoľko variantov na zjazd z diaľnice D1. Prvá možnosť zjazdu z D1 v rannej špičke je na úrovni Zlatých pieskov, druhá na Ivánskej ceste, tretia na úrovni Gagarinovej.

Samozrejme štvrtý vstup, ktorý bol na Bajkalskú smerom do kruhového objazdu a smerom na Prístavnú, tak ten je uzavretý,“ povedal Sekula s tým, že vodiči môžu pokračovať po D1 smerom na Prístavný most a Einsteinovu a tam využiť výjazdy na Most SNP alebo Lafranconi.

Čo sa týka výjazdov z mesta v poobedňajšej špičke, tí ktorí využívali Prístavnú a napájali sa na Slovnaftskú a následne pokračovali na Rovinku alebo cez Kazanskú túto trasu podľa Sekulu nebudú môcť využiť.

Môžu využiť alternatívnu obdchádzkovú trasu. „To znamená, že za Prístavným mostom môžu odbočiť doprava smerom na Bajkalskú, v križovatke Bajkalská/Prievozská sa otočiť a pokračovať po Bajkalskej smerom na Slovnaftskú alebo budú pokračovať ďalej smerom na zjazd z D1 smerom na Gagarinovu,“ povedal Sekula.

Pri vytváraní týchto opatrení podľa Sekulu polícia využila monitoring kamerami a tiež letecké snímkovanie. „Toto zopakujeme aj v pondelok, aby sme vedeli zmapovať situáciu,“ povedal s tým, že v rannej a poobednej špičke bude posilnená prítomnosť policajtov na najvyťaženejších križovatkách.

Informácie o dopravnej situácii

Podľa riaditeľa operačného odboru KR PZ v Bratislave Viktora Tumu je v súvislosti s obmedzeniami posilnená aj policajná linka 158.

Celý ten úvodný týždeň budeme vyhodnocovať situáciu,“ uviedol s tým, že žiada občanov, aby nezneužívali policajnú tiesňovú linku, prípadne linky iných záchranných zložiek. „S tou dopravou nevieme v reále spraviť nič,“ skonštatoval a dodal, že polícia je schopná napríklad vykonať zásahy do svetelnej signalizácie. „Ale určite nevieme spraviť zázraky,“ zdôraznil s tým, že žiadna z tiesňových liniek nebude podávať informácie o dopravnej situácii. Na to môžu občania využiť linku 0800 242 000. Táto linka je bezplatná.

Ďalšie informácie môžu občania získať napríklad na facebookovom profile bratislavskej polície Polícia SR – Bratislavský kraj„, kde sú dostupné záznamy zo statických aj dynamických kamier a v čase špičiek živý prenos dopravnej situácie.

Prostredníctvom sociálnych sietí môžu aktuálne informácie o doprave v hlavnom meste s políciou zdieľať aj občania. Polícia bude tiež zverejňovať videá na portáli Youtube, na ktorých budú napríklad vyznačené aktuálne obchádzkové trasy, inštruktáž k dočasnému dopravnému značeniu alebo pokyny, ako postupovať pri škodových udalostiach.

Rozsiahle dopravné obmedzenia

V Bratislave sa od piatka 15. februára začali rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré vážne narúšajú plynulosť premávky v hlavnom meste. Na pol roka je pre automobilovú dopravu a Mestskú hromadnú dopravu (MHD) uzavretá ulica Mlynské nivy v súvislosti s výstavbou multifunkčného komplexu, súčasťou ktorého bude nová autobusová stanica.

Od pondelka 18. februára, od začiatku dennej premávky, je úplne vylúčená doprava v úseku od križovatky so Svätoplukovou ulicou po križovatku s Karadžičovou ulicou. Pre autá budú Mlynské nivy zatvorené na rok, pre MHD na pol roka.

Od piatku približne od 20:00 sú z dôvodu výstavby napojenia rýchlostnej cesty R7 na Bajkalskú a Prístavnú ulicu a na diaľnicu D1 uzavreté prejazdy okružnou križovatkou Prievoz pod Prístavným mostom. Táto uzávera potrvá asi pol roka. Dopravné obmedzenia, ktoré magistrát nazval Bratislavská hromadná oprava, najviac postihnú bratislavské mestské časti Ružinov, Podunajské Biskupice, Staré Mesto a Vrakuňu.

Nové záchytné parkoviská

Mesto pre vodičov sprístupnilo tri nové záchytné parkoviská – na Zlatých pieskoch pre 130 áut, pri Cintoríne Vrakuňa s približne 250 parkovacími miestami, na Baltskej ulici vo Vrakuni majú vodiči k dispozícii ďalších 200 miest. Všetky záchytné parkoviská budú bezplatné a bez obmedzení.

Magistrát vyzval ľudí, aby obmedzili používanie áut a viac využívali hromadnú dopravu. Na Gagarinovej ulici smerom do mesta aj z neho zriadili nové autobusové pruhy, aby doprava s väčšou kapacitou mala prednosť a z veľkej časti sa vyhla zápcham, ktoré sa ešte zhoršia. Od pondelka do konca marca bude MHD na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 zadarmo.

Okrem toho bude Bratislavská integrovaná doprava v tomto období ponúkať aj 50-percentnú zľavu z týždenného cestovného lístka.

Odporúčané články

Zmenili čas odvozu komunálneho odpadu v Bratislave, dôvodom sú dopravné obmedzenia Niektoré linky bratislavskej MHD budú zadarmo, zlacnejú aj týždenné cestovné lístky

Neprehliadnite

Harabin vraj uvažuje o sťažnosti na ústavný súd, chce vyzbierať dôkazy o nezákonnosti volieb prezidenta Prokurátor žiada predĺžiť väzbu obvinenej Alene Zs. a ďalším trom v kauze vraždy Kuciaka Vlhová je druhá za Shiffrinovou aj v zárobkoch, v rebríčku figurujú aj Žampovci Remišová odmieta obvinenia z konfliktu záujmov v súvislosti s pôsobením jej manžela Európska ľudová strana bude hlasovať o vylúčení Fideszu, zasadnutia sa zúčastní aj Orbán Aj mačka Brexit je nerozhodná. Keď chce ísť von, je rovnaká ako Briti Do Berlína dorazili stovky amerických vojakov, zúčastnia sa vojenských cvičení v Poľsku Roglič sa stal celkovým víťazom Tirreno-Adriatico, Sagan v Top 10 bodovacej súťaže

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Dopravné správy z ciest

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.