Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prešov, autobus, doprava
Foto: ilustračné, SITA/MsÚ Prešov

Dopravný podnik mesta Prešov pripravil viacero zmien cestovného poriadku

PREŠOV 29. novembra (WebNoviny.sk) – Od 1. decembra pristupuje Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) k viacerým úpravám a zmenám svojich cestovných poriadkov. Dôjde k rozšíreniu obsluhovaných lokalít, rozšíreniu ponuky spojov, zriadeniu nových, ale aj k zmene názvu ďalších zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Nové spoje

Ako informoval Dopravný podnik mesta Prešov, k rozšíreniu obsluhovaných lokalít dôjde v lokalite Pod Hrádkom – Cintorín Solivar linkou 11 v dvojhodinovom intervale, na trase Veľká pošta – Plzenská – Východná – Solivarská – Suvorovova – Pod Hrádkom – Zlatobanská – Solivar (obratisko) budú spoje premávať vo všetkých typoch dňa.

K zmene dochádza na linke 41 v lokalite Kúty-Surdok zo 120 na 60 minút v pracovných dňoch a predĺženie existujúceho spoja o 7:07 hod. zo zastávky Veľká pošta na Surdok. Linka 12 v lokalite Šidlovec medzi 7 a 19. hodinou bude chodiť namiesto dvoch hodín každých 60 minút.

Nové spoje budú premávať cez Šidlovec v trase linky 22, nový spoj linky 28 o 20:19 pôjde na trase Ľubotice – Delňa cez pracovný aj víkendový deň. Pridaný bude aj nový spoj linky 7 o 4:45 na trase Dopravný podnik – Hlavná – Budovateľská – Hlavná. Nový spoj linky 33 s odchodom o 14:04 pôjde zo Širpa smer Sekčov – Šváby – Delňa a v podvečerných hodinách pribudnú nové spoje o 17:40 a 18:40 v opačnom smere.

Na linke 1 dôjde k úprave intervalu z 20 na 15 minút v čase prepravnej špičky v prázdninovom pracovnom dni. Úpravy režimu sa dotknú liniek 22 a 36 pri zachovaní rozsahu obsluhy lokality Pod Šalgovíkom a Šalgovík. Zriadený bude školský spoj G o 7:40 na trase Žel.stanica – Petrovianska – Delňa. Dorpavný podnik zruší linku 48 a spoje nahradí školský spoj E o 7:25 na trase Sibírska–Rusínska-Vajanského-Levočská-Sídlisko III a nový spoj linky 12 s odchodom o 7:30 na trase Sibírska – Šidlovec.

Nové zastávky

Od začiatku decembra zriadi DPMP aj niekoľko nových zastávok. Na Východnej ulici pri SAD Prešov pribudne zastávka Východná, aj zastávky Suvorovova a Zlatobanská pomenujú podľa ulíc, na ktorých sa nachádzajú. Na ulici Pod Hrádkom vzniknú zastávky Cintorín Solivar a Na Brehu a na Petrovianskej ulici pod nadjazdom zase zastávka Hydinárske závody.

Pôjde o obojsmerné zastávky na znamenie. Dôjde aj k zmene názvu niektorých zastávok. Zastávka Šport ponesie nový názov Múzeum Solivar, zastávka Limbová na Herlianskej ulici sa po novom bude volať Gen. Ambruša a zastávka Honeywell sa zmení na Priemyselný park Záborské.

Nové linkové poriadky sú zverejnené na www.dpmp.sk.

Odporúčané články

Foto: Na cestách za Stakčínom zmizli dopravné značky, zlodeji sa ulakomili aj na motorové píly Video o Prešovskom kraji ocenili na medzinárodnom festivale

Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová ocenila záväzok von der Leyen byť aktívnejšou v boji voči klimatickým zmenám Stratené doklady v Chorvátsku? Ako postupovať a kde si vybaviť náhradné Foto: Čiastočné zatmenie Mesiaca sledovalo aj Slovensko Foto: Poriadne opitý kamionista havaroval na D1 v smere na Trnavu, skončil prevrátený v priekope Zvýšenie minimálnej mzdy na 635 eur je zbytočný hazard, s návrhom odborárov nesúhlasí ani Klub 500 Stožiar? A nie je 30 metrov trochu málo? 

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X