Dopravný podnik prispôsobí odchody košickej MHD zmenám vo vlakovej doprave

Košice, autobusy, MHD
Foto: ilustračné, SITA/Marián Angelovič

KOŠICE 5. decembra (WebNoviny.sk) – Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, ktorí využívajú vlakové spoje, že v súvislosti so zmenou grafikonu vlakovej dopravy od nedele 9. decembra budú zmeny aj v cestovných poriadkoch vybraných liniek košickej mestskej hromadnej dopravy.

IC vlak z Bratislavy

Ako informovala hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová, príchod večerného IC vlaku 525 z Bratislavy sa posúva na 22:48, preto sa zmenia časy odchodu posledných večerných spojov na linkách 10, 15 a 19.

Po príchode IC vlaku bude zabezpečený prestup na linky MHD do všetkých väčších častí mesta. V prípade meškania IC vlaku majú cestujúci možnosť využiť prvú nočnú linku o 23:10 zo Staničného námestia.

Spoje počkajú aj na vlaky z Prahy

Príchod medzinárodných večerných vlakov z Prahy (RegioJet 409 o 22:56 a SC Pendolino Košičan 243 o 23:05 ) je viazaný na prvú nočnú linku o 23:10. V prípade meškania vlaku SC Pendolino Košičan 243 do 10 minút vyčkávajú nočné spoje na prestup cestujúcich z vlaku.

Príchod večerného rýchlika R 613 z Bratislavy o 23:53 je viazaný na nočné linky o polnoci. V prípade meškania tohto rýchlika do 15 minút vyčkávajú nočné spoje na prestup cestujúcich z vlaku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom