Dopyt po jenoch oslabil, kurz eura oproti doláru sa nezmenil

Dolár euro
Foto: SITA/AP

LONDÝN 31. marca (WEBNOVINY) – Hodnota spoločnej európskej meny sa v pondelok voči doláru nezmenila a zostala na úrovni približne 1,3750 USD/EUR, na ktorej bola v závere piatkového obchodovania.

Japonskému jenu sa však kurz voči americkej mene nepodarilo udržať. Dopyt po jenoch, ktoré sa považujú za bezpečné útočisko, totiž oslabil v rámci nádejí, že Čína schváli ďalšie ekonomické stimuly. Dolár voči jenu stúpol o 0,1 % na 102,94 JPY/USD. Dolár tento mesiac podporilo vyhlásenie šéfky amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Janet Yellenovej, ktorá uviedla, že centrálna banka USA by mohla zvýšiť úroky šesť mesiacov po skončení programu nákupov dlhopisov.

Maďarský forint v pondelok výrazne posilnil po správe o tom, že v krajina za rok 2013 vykázala vyšší prebytok bežného účtu platobnej bilancie, ako sa očakávalo. Do 11:01 SEČ si forint pripísal 0,67 % a stúpol na 307,020 HUF/EUR. Mierne vzrástol aj poľský zlotý, a to 0,01 % na 4,170 PLN/EUR. Česká koruna však oslabila o 0,04 % na 27,423 PLN/EUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom