Dorinová Habertová triumfovala v Pokljuke, Gereková 25.

Marie Dorinová Habertová

POKLJUKA 18. decembra (WebNoviny.sk) – Dramatické rýchlostné preteky žien v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke v piatok tesne vyzneli pre Francúzku Marie Dorinovú Habertovú.

Dvojnásobná majsterka sveta z marcového šampionátu v Kontiolahti Dorinová Habertová zvíťazila s náskokom 1,1 s pred Nemkou Laurou Dahlmeierovou a 13 sekúnd pred ďalšou Nemkou Franziskou Hildebrandovou. Všetky tri pretekárky zaznamenali čistú streľbu. Líderka Svetového pohára Češka Gabriela Soukalová skončila s odstupom 25,2 s a jednou chybou pri streľbe v ľahu piata.

V 105-člennom štartovom poli sa zo Sloveniek zmestili do bodovanej štyridsiatky Jana Gereková a tesne aj Paulína Fialková. Gereková obsadila s bezchybnou streľbou 25. miesto a staršia zo sestier Fialkových sa napriek dvom chybám na strelnici dostala na 38. priečku. Na poslednom šesťdesiatom mieste znamenajúcom účasť v sobotňajšej stíhačke klasifikovali Teréziu Poliakovú, Ivona Fialková skončila na 95. pozícii.

Dorinová Habertová sa teší z prvého individuálneho víťazstva v pretekoch SP v kariére a tretieho v súčte s majstrovstvami sveta. Celkovo sa táto držiteľka 9 cenných kovov z MS dostala štrnástykrát na pódium v rámci pretekov o krištáľové glóbusy.

Svetový pohár v biatlone – 3. kolo – Pokljuka (Slovin.) – piatok:

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Marie Dorinová Habertová (Fr.) 20:17,8 min (0), 2. Laura Dahlmeierová +1,1 (0), 3. Franziska Hildebrandová (obe Nem.) +13,0 (0), 4. Veronika Vítková +16,4 (0), 5. Gabriela Soukalová (obe ČR) +25,2 (1), 6. Susan Dunkleeová (USA) +30,6 (1),…25. Jana Gereková +1:14,7 (0), 38. Paulína Fialková +1:38,2 (2), 60. Terézia Poliaková +2:13,2 (1), 95. Ivona Fialková (všetky SR) +3:47,5 (5).

Viac k osobe Gabriela SoukalováIvona FialkováJana GerekováLaura DahlmeierováMarie Dorinová HabertováPaulína FialkováTerézia Poliaková