Dostál vyzval Matoviča, aby svojím konaním ďalej neznižoval dôveru ľudí vo vládu

Ondrej Dostál
Poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) a člen Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Ondrej Dostál. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) stojí za vedeckými autoritami na Slovensku, aj za Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a jeho riaditeľkou Zuzanou Baťovou.

Pre agentúru SITA to uviedol hovorca strany Ondrej Šprlák v reakcii na tlačovú konferenciu ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) zo štvrtka 15. apríla. Šéf rezortu financií na nej zopakoval, že stanovisko ŠÚKL poškodilo dobré meno ruskej vakcíny Sputnik V vo svete. Riaditeľku ŠÚKL Zuzanu Baťovú zároveň obvinil zo šírenia bludov.

„Je nevyhnutné, aby tento úrad pracoval nestranne. Aj preto odsudzujeme akýkoľvek politický nátlak voči ŠÚKL a nemôžeme súhlasiť ani s osobnými útokmi na pani riaditeľku, ktoré sa dotýkajú jej rodiny,” dodala v stanovisku SaS.

Predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) a člen poslaneckého klubu SaS Ondrej Dostál vyzval ministra financií, aby svojím konaním ďalej neznižoval dôveru ľudí vo vládu a v nezávislé inštitúcie na Slovensku. Rovnako by mal podľa neho prestať s útokmi na novinárov, vedcov a oponentov a so spôsobom komunikácie, ktorý vyvoláva vášne a nenávistné prejavy na sociálnych sieťach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičOndrej DostálOndrej Šprlák
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita