Dostáva vaša psychika zabrať? Union pomáha projektom pre zdravú dušu

Image of nice young smiling woman using smartphone and headphones
Foto: Adobe Stock

Kým v roku 2018 evidovala Union zdravotná poisťovňa 15 677  poistencov, ktorí užívali antidepresíva, v tomto roku je ich už 19 106. Predpokladané scenáre o tom, že pandémia zhorší duševné zdravie Slovákov sa teda napĺňajú. „V rebríčku psychiatrických diagnóz vedie depresia. Nasledujú úzkostná porucha, panické ataky, syndróm vyhorenia a rastie aj počet závislostí na alkohole a omamných látkach,“ informuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa ZP Union.

Nakoľko sa psychické ochorenia objektívne stávajú ďalšou vážnou civilizačnou chorobou, ZP Union sa rozhodla pomôcť komplexným projektom pre zdravú dušu. Okrem podcastov o duševnom zdraví s názvom Zdravá duša, vytvorila miesto, kde je možné nájsť množstvo užitočných informácií o psychickom zdraví pokope.

Sp_2021_10 _infografika mala 3_parova terapia_kor fin.jpg
Foto: Union

Reč je o skupine na sociálnej sieti Facebook, v ktorej sú pravidelne publikované  inšpiratívne rady a postupy ako si zlepšiť svoj duševný stav. Nájdete ju pod názvom Union pre zdravú dušu. „V spolupráci s erudovanými psychiatrami a psychológmi sme pripravili video poradňu, podcasty, infografiky, aj celé články, ktoré obsahujú naozaj užitočné poznatky. Veríme, že už sú a budú pre mnohých veľmi nápomocné,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie Union zdravotnej poisťovne. Medzi prvými veľmi sledovanými boli napríklad príspevky ako rozlíšiť bežnú úzkosť od úzkostnej poruchy alebo prečo pitie alkoholu z dlhodobého hľadiska nepomôže. Výhodou je, že skupina je uzatvorená a tak príspevky vidia len jej členovia.

Sp_2021_10 _infografika mala 4 2_socialne media 2_kor fin.jpg
Foto: Union

Publikované materiály o duševnom zdraví postupne zhromažďujeme na jednom mieste aj na našom webe: www.union.sk/union-dusevne-zdravie/

​Takže aj keď nie ste na facebooku, ľahko nájdete veľa užitočných informácií pokope a môžete sledovať nové príspevky.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Union poisťovňa