Dotácie od Trnavského kraja chce takmer tisíc žiadateľov

Peniaze, mena

TRNAVA 6. júna (WEBNOVINY) – Na päť výziev Trnavského samosprávneho kraja na predkladanie žiadostí o dotáciu zareagovalo v určenom termíne 979 žiadateľov. Na svoje projekty v kultúrnych, mládežníckych, športových, sociálnych a zdravotníckych programoch žiadajú dotácie v celkovej výške 1,3 milióna eur. Agentúru SITA o tom informoval hovorca krajskej samosprávy Patrik Velšic.

Objem žiadostí vo finančnom vyjadrení takmer osemnásobne prekračuje možnosti kraja

Krajský parlament vyčlenil na dotácie pre každú z piatich aktivít po 33 tisíc eur. Len na kultúrne a umelecké aktivity prišlo 266 žiadostí o dotáciu, ktoré predstavujú 376 tisíc eur. Podobná situácia je aj pri športových aktivitách. Naopak, najskromnejší boli žiadatelia v oblasti pomoci sociálne odkázaným občanom. Najviac žiadostí o dotácie prišlo z okresu Trnava, najmenej z okresu Skalica.

O pridelení dotácií do 663 eur bude rozhodovať riadiaca komisia každého programu a výsledky zverejní do 10. júna. Dotácie nad 663 eur bude schvaľovať Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja. Samosprávny kraj dotácie právnickým a fyzickým osobám poskytoval aj v minulosti, výnimkou bol minulý rok, kedy z finančných dôvodov dotácie zrušil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom