Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DOTYK logo
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
DOTYK logo
17. júna 2011 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia()

DOTYK: Na ceste k Majstrovstvám sveta v hokejbale 2011

BRATISLAVA 17. júna (WBN/PR) – Spoluprácu so Slovenskou hokejbalovou úniou (SHbÚ) Súkromné školy a školské zariadenia DOTYK nadviazali už vo februári 2010.

Prvým spoločným dielom bola príprava a realizácia Majstrovstiev Slovenska v hokejbale žien 2010. Súkromné školy a školské zariadenia DOTYK v spolupráci s SHbÚ pod záštitou primátora mesta Ružomberok pripravili športový turnaj so sprievodnými športovými a kultúrnymi podujatiami Majstrovstiev Slovenska v hokejbale žien 1. – 2. 6. 2010 v priestoroch Zimného štadióna Stana Mikitu a blízkeho okolia.

Súčasťou príprav boli grafické návrhy výzdoby priestorov štadióna, diplomov a ocenení, zabezpečenie ubytovania a stravy pre účastníkov turnaja a príprava sprievodných športových a kultúrnych aktivít.

Vyvrcholením Majstrovstiev Slovenska v hokejbale žien 2010 bol samotný šampionát, spojený s odovzdávaním ocenení a kultúrnym programom pre samotné účastníčky, ale aj pre občanov mesta ako súčasť Dní mesta Ružomberok. Išlo o tvorivé dielne, športové súťaže, ale aj o vystúpenia a koncerty.

Pre účastnícke tímy Súkromné školy a školské zariadenia DOTYK zabezpečili okrem prípravy a realizácie podujatia i umelecké darčekové predmety s motívom športu i umenia.

Výzdobu štadióna a následne umiestnenie v Sieni slávy Kultúrneho domu Andreja Hlinku (KDAH) v Ružomberku tvorili výherné práce 1. ročníka výtvarnej súťaže Zlatý drak Súkromnej základnej umeleckej školy DOTYK s tematikou „Hokejbal – môj športový idol“. Zlatého draka ako motív spojenia tradičných rozprávok Pavla Dobšinského a slovenského výtvarníka Ľudovíta Fullu, ktorý ich ilustroval, vybrali samotní žiaci. Výber témy „Drak“ bol motivovaný jeho silou a schopnosťou ochraňovať poklady.

Ďalšou spoluprácou so SHbÚ bola príprava grafických návrhov propagačných materiálov a diplomov pre Eurocup – Majstrovstvá Európy klubov v hokejbale jún 2010 a taktiež sme prispeli prípravou kultúrneho programu v podobe folklórneho spevu a hry na fujaru, ale aj prezentáciou moderného streeartového tanca.

Prípravy na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2011 v Bratislave začali v Súkromných školských zariadeniach DOTYK spolu so začiatkom nového školského roka 2010/2011.

Pedagógovia Súkromnej základnej umeleckej školy DOTYK zahájili prípravy návrhov na výzdobu vchodov a priestorov Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave. Takisto prostredníctvom worshopov pripravili návrhy na darčekové reklamné predmety prezentujúce tradície Slovenska. S prípravami súvisí i 2. ročník výtvarnej súťaže Zlatý drak Súkromnej základnej umeleckej školy DOTYK s tematikou „Po stopách ľudových tradícií Slovenska“, kde žiaci vytvárajú práce, ktoré slúžia ako námety pre propagačné a umelecké prvky výzdoby, a darčekové predmety pre tímy Majstrovstiev sveta v hokejbale 2011 ako pamiatka na Slovensko.

Od februára 2011 začali intenzívne prípravy úvodného ceremoniálu Majstrovstiev sveta v hokejbale 2011 v Bratislave pod taktovkou Súkromnej základnej umeleckej školy DOTYK a spolupracujúcich inštitúcií. Príprava prebiehala formou víkendových sústredení. Hlavnou myšlienkou pripravovaného programu bolo „Nie sme zlí! – život jednej ulice“, na ktorom spolupracovali tanečníci folklóru a moderných tancov, najmä hip-hop. Spoločne prezentovali myšlienku prepojenia tradícií a moderného umenia, prvkov ľudovej hudby v remixe (premostením) s modernými prvkami hudby.

Vyvrcholením spolupráce so Slovenskou hokejbalovou úniou boli práve prípravy Majstrovstiev sveta v hokejbale 2011 v Bratislave, kde Súkromné školské zariadenia DOTYK prezentovali nielen Slovensko a šport, ale i umenie a tým povzbudili účastníkov k šíreniu informovanosti o kultúre a tradíciách Slovenska, ale i spôsoboch rôznorodého aktívneho trávenia voľného času detí, ktoré sú práve aj predmetom činnosti Súkromných školských zariadení DOTYK.

Pôvodná myšlienka prípravy Majstrovstiev sveta v hokejbale 2011 v Bratislave sa oproti pôvodným plánom z roku 2010 zmenila v dôsledku zmeny politickej scény na Slovensku a s tým spojenými financiami, grantmi a projektmi. Hoci došlo k minimalizácii prostriedkov, snaha neustala a prípravy naďalej prebiehali zo srdca s cieľom čo najlepšie prezentovať Slovensko ako hosťujúcu krajinu.

Dotyk

Dotyk je rodinou súkromných škôl a školských zariadení, občianskych združení, ktoré sa spoločne snažia o inovatívne a dostupné komplexné vzdelávanie a výchovu, s cieľom zmysluplne vyplniť voľný čas detí a mládeže.

Poslaním Súkromných škôl a školských zariadení Dotyk (SŠZ DOTYK) je vytvárať podmienky a priestor pre rozvoj regiónov, obcí, zabezpečovaním výchovno-vzdelávacieho procesu, ale aj záujmovej činnosti. Spoluprácou s miestnymi komunitami zo športových klubov, občianskych združení, kultúrnych a umeleckých inštitúcií, škôl a školských zariadení prinášajú SŠZ Dotyk do obcí tvorbu nových pracovných miest, zlepšenie materiálno-technického zabezpečenia a rast nových príležitostí a aktivít pre rodiny v týchto regiónoch.

Cez širokú ponuku aktivít, podujatí, worshopov, metodických stretnutí, súťaží Dotyk oslovuje široké potenciálne publikum. Takisto pokrytím regiónov Liptov, Turiec, Orava, Horehronie, Spiš, Gemer a Šariš sprostredkuje dostupné vzdelávanie takmer polovici územia Slovenska. Účasťou na medzinárodných súťažiach – Svetové bienále detských výtvarných prác Kawaga, Japonsko 2011, Nemecko Majstrovstvá sveta EU 2010 v modernom tanci a i., kde žiaci získali mnohé ocenenia, na projektoch a grantových výzvach sa snažia pedagógovia a študenti o napredovanie a inovácie vo vzdelávaní.

Aktivity SŠZ Dotyk realizujú jednotlivé inštitúcie, ktoré vzájomnou spoluprácou ponúkajú komplexné zabezpečenie služieb pre rodiny s deťmi:

Súkromná základná škola Ružomberok

Vďaka inovatívnym formám vzdelávania a dômyselnej aplikácie projektového a integrovaného tematického vyučovania v blokoch, učeniu sa v prirodzených súvislostiach, a najmä prostredníctvom informačno-komunikačných technológií zvyšujú pedagógovia motiváciu detí a ich učenie posúvajú do roviny efektívneho prijímania, objavovania poznatkov a následnej transformácie do vedomostí. Dominantnou vyučovacou metódou je didaktická hra vo všetkých jej podobách, dôraz pedagógovia kladú aj na komunikáciu v anglickom jazyku.

Súkromná základná umelecká škola Ružomberok

Rozvíjanie talentu, kreatívneho myslenia a emočnej inteligencie a pestovanie zmyslu pre dobro a krásu sú hlavnými motívmi výučby pedagógov Súkromnej základnej umeleckej školy. Pedagógovia budujú v deťoch hodnotový systém a obranyschopnosť voči tlaku reklamy, gýču, preferencii materiálnych hodnôt a pod.

Súkromný školský klub detí

Pedagógovia a vychovávatelia sa snažia vytvoriť bezpečný priestor na sebarealizáciu, pomáhajú deťom zorganizovať ich čas po skončení školy tak, aby sa mohli pokojne pripraviť na ďalšie vyučovanie a taktiež zrelaxovať pri aktívnom oddychu.

Súkromné centrum voľného času a Súkromné školské stredisko záujmovej činnosti

Činnosť týchto inštitúcií je zameraná predovšetkým na pravidelnú popoludňajšiu a prázdninovú voľno-časovú aktivitu detí a mládeže v rámci záujmových útvarov, športových a kultúrno-spoločenských klubov a občianskych združení priamo v ich prostredí prostredníctvom alokovaných pracovísk. Oddychovou a rekreačnou činnosťou, zábavnou, spoločenskou a záujmovou činnosťou pedagógovia a vedúci útvarov vytvárajú vhodné podmienky na formovanie a rozvoj osobnosti (hlavne na rozvoj záujmov, schopností, tvorivosti, ďalších vlastností a individuálnych predpokladov detí). Formou príležitostných kultúrnych, spoločenských a športových podujatí sa snažia SŠZ Dotyk prispôsobovať tradícii v regiónoch a vytvárať plnohodnotný program pre rodiny a komunity v obciach.

Odporúčané články

ŠKODA a Slovenský zväz ľadového hokeja predĺžili spoluprácu Žilinská univerzita spustila úvodnú fázu programu s Kalifornskou univerzitou v oblasti dopravných systémov

Neprehliadnite

Vzťahy Slovákov a Čechov sa nerodili ľahko a musíme ukázať ich jednotu, povedal Danko v českom parlamente Exsiskára Kosíka známeho z únosu Kováča ml. prepustili z väzenia v Mali Agentúra Moody’s zhoršila rating automobilky Jaguar Land Rover a jeho výhľad je negatívny Novinári odmietajú Ficove útoky, vydali vyhlásenie a odsudzujú aj jeho výroky o komediantoch Podnikateľ Kočner čelí ďalšiemu obvineniu, podvodným spôsobom mal obrať štát o milióny eur Počet migrantov prichádzajúcich do Európy je najnižší za posledných päť rokov, tvrdí Frontex Plagiátorstvo je závažné porušenie akademickej etiky, komisia UMB preskúma aj Dankovu prácu Revízia úhrad za lieky prinesie férovejšie ceny liekov, tvrdia zdravotné poisťovne

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Nezaradené

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies