Dôvera alebo odvolanie z funkcie, Ravasz žiada od Matoviča jasný postoj

Ábel Ravasz
Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz (Most-Híd) v sobotu vyzval premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby mu buď dal dôveru a nechal ho pracovať, alebo ho odvolal z funkcie.

Urobil tak prostredníctvom statusu na sociálnej sieti, ktorým reagoval na sobotňajšie slová Igora Matoviča.

Fundovanejší než Ravasz

Ten sa počas tlačovej besedy na Úrade vlády SR vyjadril, že Peter Pollák (OĽaNO) je v problematike rómskych komunít desaťkrát fundovanejší než Ravasz. Matovič dal najavo, že s Ravaszom pri zasadaniach Ústredného krízového štábu SR nepočíta.

„Nenúťte nám niekoho, lebo niekto má dnes funkciu. V tomto štáte malo mnoho ľudí funkciu a boli absolútne neschopní v tej funkcii. A my vidíme, v akom stave sme ten štát prebrali,“ povedal na tlačovej besede Matovič.

Podľa premiéra Ravasz nerozumie problémom rómskych komunít tak ako Pollák, ktorý pochádza z prostredia rómskej komunity.

Zatiaľ chcú spolupracovať

„Igor Matovič ma dnes verejne obvinil, že nerozumiem téme rómskych komunít, najmä preto, lebo nie som Róm. Je to deň potom, ako mi Peter Pollák po konštruktívnom pracovnom stretnutí oznámil, že zatiaľ chcú so mnou spolupracovať,“ napísal Ravasz na sociálnej sieti.

Premiéra vyzval, aby mu buď dal svoju dôveru, alebo ho z funkcie splnomocnenca vlády pre rómske komunity odvolal.

„Na podobné útoky nemienim teraz reagovať, je čas krízy, nie kampane. Moje výsledky a odbornosť vie posúdiť každý, kto sa do témy vyzná. Pokojne nech sa spýta,“ dodal Ravasz.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ábel RavaszIgor MatovičPeter Pollák
Firmy a inštitúcie Most-HídOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti