Dôvera už má v Bojniciach zmluvu

ZP Dôvera
ZP Dôvera Foto: SITA

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) Najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera sa napokon dohodla s vedením Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach na podmienkach ďalšej spolupráce aj v prípade plánovaných hospitalizácií.

„S nemocnicou sme sa dohodli na zmluvných podmienkach s účinnosťou od 1. júla, či už ide o ambulantnú starostlivosť, laboratórne vyšetrenia, ale aj akútne a plánované hospitalizácie. Znamená to, že pacienti, ktorí čakajú na plánovaný zákrok, nemusia využiť iné nemocnice, ale bude im poskytnutá zdravotná starostlivosť v Bojniciach,“ uviedol pre agentúru SITA riaditeľ úseku nákupu zdravotnej starostlivosti poisťovne Martin Kultan. Dôvera rokuje s nemocnicami štandardne o zmluvách k 30. júnu, v drvivej väčšine sa však predlžujú automaticky bez zmien. Tento rok viedla individuálne rokovania s približne desatinou zmluvných zariadení.

Vypuklejší problém nastal práve v Bojniciach. Dôvera sa so zástupcami riaditeľa najprv dohodla iba na pokračovaní v zmluve na ambulantnú starostlivosť, laboratórne vyšetrenia a akútne hospitalizácie. Otvorené ostali plánované hospitalizácie. Súčasnú dohodu pritom víta aj riaditeľ nemocnice Ladislav Gerlich. „Som rád, že sme s poisťovňou dosiahli dohodu aj v otázke plánovaných hospitalizácií. Znamená to, že jej poistenci majú u nás zabezpečenú akútnu aj plánovanú zdravotnú starostlivosť tak, ako boli zvyknutí doteraz,“ dodal k dohode Gerlich.

Zdravotná poisťovňa Dôvera vznikla 1. januára 2007 spojením zdravotných poisťovní Sideria a Dôvera. K 1. januáru tohto roka sa spojila so zdravotnou poisťovňou Apollo. V súčasnosti má takmer 1,4 mil. klientov.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňa