Dovolenka v Gruzínsku? Nezabudnite na cestovné poistenie

1 5.jpg
Foto: Pixabay.com

BRATISLAVA 28. mája (WebNoviny.sk) – Gruzínsko sa môže javiť ako malá krajina, no opak je pravdou. Krajina vás naláka na svoje prírodné krásy a možnosti rôznych aktivít. Športoví nadšenci si prídu na svoje.

Prečo Gruzínsko?

Len máloktoré krajiny sú dnes turizmom takmer nedotknuté. Medzi nimi je aj Gruzínsko. K hlavným výhodám a dôvodom, prečo by ste mali navštíviť práve Gruzínsko sú:

  1. Málo turistov – ak nie ste fanúšikom preplnených miest a čakania v radoch, aby ste si na pár minút pozreli slávny obraz, oceníte, že v Gruzínsku nič podobné nenájdete.
  2. Nízke ceny – určite oceníte aj to, že Gruzínsko je naozaj lacná krajina, či už ide o potraviny, ubytovanie alebo pohonné hmoty.
  3. Lokálna kuchyňa – milovníci jedla si tu prídu na svoje, lokálna kuchyňa je jednoduchá a chutná.
2 5.jpg
Tbilisi, Gruzínsko. Foto: Pixabay.com

Do gruzínskym hôr

Gruzínsko ponúka neskutočné množstvo trekov a horských trás, ktoré sa tiahnu najmä na severe a na juhu. Aj preto sa krajina stáva veľmi obľúbenou destináciou. K najatraktívnejším miestam patrí oblasť Svanetie a Kazbegi. Nádherné a menej turisticky vyťažené sú hory v chránenej oblasti Lagodekhin na východe krajiny.

Na cestách si ale dávajte pozor. Nechcete z dovolenky odchádzať so zlomenou nohou. Pre každé prípady si môžete zjednať cestovné poistenie do hôr, s ktorým ušetríte za prípadné náklady za ošetrenie.

3 3.jpg
Kostol Najsvätejšej Trojice, Gergeti, Gruzínsko. Foto: Pixabay.com

Pozor na značenie trás

Nevýhodou v Gruzínsku je to, že ak sa vyberiete do hôr, často sú trasy veľmi zle značené. Dívajte sa preto na zem, nájdete tu aspoň červeno-biele značky na kameňoch alebo stromoch. Nemusíte sa ale báť, tie najznámejšie cesty sú vyšliapané a dobre viditeľné. Nezabudnite sa dobre zásobiť vodou a jedlom.

More a pláže

Okrem hôr vám Gruzínsko ponúkne aj krásne pláže okolo Čierneho mora. Aj plážoví povaľači si teda Gruzínsko užijú. Na rozdiel od iných prímorských letovísk je Gruzínsko veľmi kľudné čo sa týka počtu návštevníkov.

Pre ruch veľkomesta navštívte metropolu Batumi, naopak pre väčší pokoj zvoľte mestečko Gonio kúsok od Batumi alebo Anaklie. Obe miesta ponúkajú čistejšiu vodu než pláže v Batumi.

4 2.jpg
Batumi, Gruzínsko. Foto: Pixabay.com

Gruzínsko v zime

Ak radi lyžujete, návštevu Gruzínska si môžete naplánovať aj v zime. Výhľad z lanovky je úžasný. Navyše lyžiarske strediská sú porovnateľné s medzinárodnými štandardmi alpských oblastí. Asi 120 km od Tbilisi leží stredisko Gudauri, kde môžete lyžovať od novembra až do mája. Lyžiarske stredisko Bakuriani je zase o poznanie pokojnejšie a lacnejšie miesto a sezóna tu trvá od novembra do marca.

5 2.jpg
Hora Ushba, Gruzínsko. Foto: Pixabay.com

Či už sa do gruzínska rozhodnete vycestovať v zime alebo v lete, nezabudnite na cestovné poistenie. To si vyberajte podľa toho, aké aktivity plánujete robiť, vo väčšine prípadov vám ale základné cestovné poistenie stačiť nebude.

Odhodlajte sa na zmenu a spoznajte niečo nové. Gruzínsko vás určite nesklame.

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom